Охолоджуючий рюкзак honu для спекотної погоди в стилі nasa (2 фото)

48

Підвищення літньої температури, відзначене в цьому році, надихнуло інженерів стартапу 19º n на створення туристичного рюкзака honu cooling pack з активною системою охолодження. Розробка представлена на краудфандинговій платформі kickstarter і за два тижні до завершення інвестиційного періоду вже отримала необхідні для старту виробництва кошти.

На відміну від носяться пристроїв з пасивним охолодженням, таких як відводять вологу тканини, випарні бандани і кишені для пакетів з льодом, рюкзак honu cooling pack розроблений для активного відведення тепла від тіла користувача за рахунок циркуляції прохолодної води через запатентовані теплопровідні полімерні трубки, вбудовані в рюкзак. Рюкзак honu використовує біомеханіку природного охолодження тіла, щоб знизити температуру на 11 градусів цельсія.

Пристрій honu передбачає наявність 3-х літрової ємності, в яку поміщаються кубики льоду або охолоджений гель. Активне охолодження honu досягається за рахунок дуже гнучкої, змінної за формою мережі термопровідних мікротрубок thermocore, по яких циркулює охолоджена вода з резервуара. Більше 18 метрів мікроскопічних трубок вбудовані в легку нейлонову сітку з тафти, спеціально призначену для розміщення в ключових зонах, які потребують відведення тепла (спина, груди, плечі). Аналогічна система використовується nasa при проектуванні космічних скафандрів.

Автономне живлення для насоса, що використовується для циркуляції рідини по трубках thermocore, забезпечується літій-іонною батареєю. Ємність акумулятора гарантує до 12 годин роботи насоса. Охолоджуючий пакет забезпечує до 4 годин роботи, а його заміна зажадає всього 30 секунд.

Крім охолодження рюкзак honu може виконувати і свої прямі функції: обсяг його основного відділення становить 5 літрів, є 6 зовнішніх кишень і різні кріплення для туристичного інвентарю. Крім того є 1,5 літрова індивідуальна питна система. Комфортну експлуатацію рюкзаку забезпечить стандартна п’ятиточкова система кріплення.

Маса» незарядженого ” охолоджувачем рюкзака становить всього 0,9 кг. Є два стандартні розміри honu. Ціна рюкзака на майданчику kickstarter становить 299 доларів, а поставка перших рюкзаків покупцям почнеться в березні 2022 року. У роздрібній торгівлі рюкзак з активним охолодженням honu буде продаватися за ціною 500 доларів.

Kickstarter