Valve зменшила розмір мобільної ос steamos до 10 гбайт під консоль steam deck

31

Компанія valve продовжує вдосконалювати свою операційну систему steamos. Нова версія steamos 3.0 розроблялася спеціально під портативну ігрову консоль steam deck, що спричинило за собою певні зміни в інтерфейсі.

Steamos спочатку була побудована на базі debian linux 8 з кодовою назвою «debian jessie». Її розробка відразу велася з прицілом на сервіс steam. Це повністю відкрита платформа на linux. Вона дозволяє встановлювати ті програми і файли, які бажає користувач.

Оскільки спочатку steamos була орієнтована для запуску ігор на екрані телевізора, вона доступна в якості безкоштовної ос для користувачів і є вільно ліцензованою для розробників.

Новий образ steamos ver 20211120.2 відрізняється помітно скороченим розміром загального файлу. Він зменшився з 24 до 10 гбайт. Завдяки цьому, користувачі отримали додаткові 14 гбайт корисного простору для ігор і додатків.

Внесені зміни будуть мати велике значення особливо для користувачів ігрової консолі steam deck початкового рівня, яка має всього 64 гбайт вбудованої пам’яті.

У новій версії підвищена продуктивність роботи wi-fi, виправлені помилки при виведенні даних через hdmi, зросла надійність спрацьовування сенсорного екрану, оновлені драйвери ядра для аудіо, графічного процесора та інших компонентів.

Очікується, що steam deck почне поставлятися в лютому 2022 року.

Раніше редакція thg.ru опублікувала огляд razer kishi для android . Сьогодні в нашу тестову лабораторію потрапив razer kishi для android-контролер з підключенням через usb-c, здатний перетворити практично будь-який android-смартфон в повноцінну ігрову консоль. Детальніше про це читайте в статті “огляд razer kishi для android : мобільний геймінг теж може бути комфортним”.

читайте також: