Nikon D3x: новий фотоапарат з 24-мегапіксельною матрицею

479

Компанія Nikon представила D3x – професійну DSLR-камеру з роздільною здатністю 24,5 мегапікселів.

КМОП-матриця FX-формату з високим відношенням сигнал-шум, широким динамічним діапазоном і 12-канальним зчитуванням дозволяє отримувати зображення деталізовані знімки з плавними переходами відтінків. Датчик відрізняється діапазоном рівня чутливості ISO від 100 до 1600 одиниць, з можливістю збільшення і зменшення до еквівалента 6400 і 50 одиниць ISO відповідно.

Інтуїтивно зрозумілий ергономічний дизайн з оптимальним розташуванням кнопок забезпечує швидку роботу і зручність. Затвор зі сплаву вуглецевого волокна і матеріалу Kevlar розрахований на 300 тис. циклів спрацьовування і забезпечує максимальну витримку 1/8000 секунди і синхронізації спалаху до 1/250 секунди. В сукупності з системою обробки зображень EXPEED з 14-розрядним аналого-цифровим перетворенням і 16-розрядною обробкою зображень допомагає отримувати живі кольори і забезпечує швидкість зйомки до 5 кадрів в секунду.

Nikon D3x

Вдосконалена система розпізнавання сюжетів допомагає домагатися чудових значень експозицій. Підтримка системи АФ 51-ої точки компанії Nikon забезпечує охоплення більшої площі кадру і дозволяє вибирати окремі точки фокусування.

Режими управління знімками спрощують обробку зображень у фотокамері, економлячи час на подальшій графічної доопрацювання, дозволяючи настроювати параметри зображення перед зйомкою і управляти різкістю, контрастом, яскравістю, насиченістю і відтінками зображень в різних колірних режимах.

3-дюймовий РК-екран з роздільною здатністю VGA і кутами зору 170 градусів підтримує два режиму Live View – «Ручний» і «Штатив». Крихкий механізм і електроніка камери захищена надійним, стійким до зовнішніх впливів корпусом з магнієвого сплаву.

Камера надає користувачам два режими кадрування – у форматі DX, який може включатися автоматично при установці DX-об’єктиву, і з співвідношенням сторін 5:4. Функція «Активний D-Lighting» допомагає отримувати чудові зображення з високою контрастністю, завдяки автоматичної поправці тональності в момент зйомки.

TTL-замір експозиції проводиться при повністю відкритій діафрагмі за допомогою 1005-піксельного RGB-датчика. Поправка ±5 EV з кроком 1/3, 1/2 або 1 EV. Модуль автоматичного фокусування Nikon Multi-CAM 3500FX з визначенням фази TTL здійснює наведення різкості, 51 точку фокусування (15 хрестоподібних датчиків). При бажанні власникам доступна точна настройка АФ. Режими фокусування: автоматичне і ручне з електронним видошукачем. Оптичний видошукач незмінний з пентапризмою. Установка балансу білого відбувається автоматично або за допомогою семи ручних режимів з тонкою настройкою і вибором колірної температури. Брекетинг балансу білого – від 2 до 9 кадрів з кроком 1, 2 або 3 ступені.

Подвійне гніздо для карт CompactFlash I/II, сумісних з UDMA, може бути налаштоване для паралельної (одночасної) або послідовного запису. Гніздо 2 можна використовувати для надлишкового або резервного копіювання або окремого зберігання знімків у форматах NEF (RAW) і JPEG. А відеовихід HDMI дозволяє підключати фотокамеру до відеосистем високої чіткості. До інших інтерфейсів відносяться: високошвидкісний порт USB, відеовихід NTSC/PAL, а також підтримуються бездротові локальні мережі Ethernet за допомогою опціонального передавача WT-4. Файлова система сумісна з DCF 2.0, DPOF, Exif 2.21 і PictBridge.

Харчується камера від однієї літій-іонної акумуляторної батареї EN-EL4а/EL4. Мережевий блок живлення EH-6 отримується додатково. Габарити камери становлять 159,5x157x87,5 міліметрів, вага – близько 1220 г без батареї, картки пам’яті, захисної кришки та кришки «башмака» для приладдя.

Приладдя, що входять в комплект поставки: акумулятор EN-EL4а, швидкий зарядний пристрій MH-22, USB-кабель UC-E4, аудіо/відеокабель EG-D2, ремінь фотокамери AN-D3Х, кришка байонета BF-1A, кришка черевика для приладдя BS-2, окуляр DK-17, кришка батарейного відсіку BL-4, затиск USB-кабель і диск з програмним пакетом.

Вихід в продаж DSLR-камери Nikon D3x намічений на грудень поточного року. Вартість новинки становить 8 тис. доларів.