Google T-Mobile офіційно показали перший смартфон на базі ОС Android

527

Інтернет-гігант Google сьогодні офіційно представив перший смартфон працює на базі операційної системи Android.

Поки продаватися новинка буде тільки в мережі американського оператора зв’язку T-Mobile USA, однак навіть з урахуванням цього Google “сподівається струсити індустрію бездротового зв’язку”.

Новий смартфон G1 буде конкурувати на ринку з іншими смартфонами середнього цінового діапазону, такими як Apple iPhone або Palm Treo.

За словами представників T-Mobile, відмінною особливістю G1 є просунута інтернет-функціональність і дружність по відношенню до стороннім розробникам програмного забезпечення.

Виробником смартфона є тайванська HTC, однак на корпусі пристрою немає жодної згадки про цю компанію – з користувацької точки зору новинка представлена тільки брендами Google і T-Mobile.

G1 має великий сенсорний екран, конструктивно являє собою слайдер з повноцінною клавіатурою. Технічно новинка підтримує роботу в 3G-мережах. Інтерфейс пристрою виконаний у звичній манері і являє собою щось середнє між iPhone і Windows Mobile.

За умови купівлі G1 з 2-річним контрактом, смартфон обійдеться у 179 доларів. У США розробка почне продаватися через 2 тижні, в Європі – з листопада, пізніше G1 повинен з’явитися і в інших країнах, проте чи є в планах виробників Росія поки невідомо.

Як і прогнозували експерти, у стандартній конфігурації Android сервіси Google впроваджені скрізь, де тільки можна – одним нажатем викликається пошуковик Google, за допомогою гарячих клавіш викликається система Google Maps, за пару дій користувачі можуть перевірити пошту, якщо звичайно ця пошта Gmail. Мобільний браузер Android зовні досить сильно нагадує нещодавно представлений Google Chrome.

У Google відзначили, що G1 – це не єдиний смартфон на Android, ще один апарат, але вже разом з оператором Sprint Nextel інтернет-гігант покаже трохи пізніше, повідомляє CyberSecurity.