Туристична страховка: як вибрати і де оформляти, або скільки б ми витратили на лікування за кордоном

3-13-2018

Туристична страховка – чи обов’язково оформляти, як правильно вибрати страхову компанію і чому так важливий асистанс. Про все це, а також про багато іншого ми сьогодні і поговоримо.
Раніше, коли ми їздили за кордон у відпустку, на 1-2 тижні, ми замислювалися про туристичну страховку тільки як документа, необхідного для отримання візи (шенгенської, як правило), і єдиним критерієм для вибору була ціна. Рекомендую автострахование алматы цены

Можливо, далася взнаки безпечність молодості і здавалося, що за 1-2 тижні нічого поганого не трапиться, може бути не хотілося думати про якісь неприємності, які можуть статися в подорожах, або просто ні в кого зі знайомих ніколи не виникало страхових випадків, і тому не було причин замислюватися про це.

Пояснення: У туристичної страховки існує безліч різних синонімів – “страхування виїжджаючих за кордон”, “страховка ДОР”, “туристична медична страховка”, “медична страховка за кордон”, “страховка туриста”, “страховка для візи” і т. д., Все це одне й те ж, тому, щоб не було плутанини, далі в статті я буду називати її просто туристичної страховкою.

Коли ми, 3 з гаком роки тому, виїхали з Росії в перше тривалу подорож, ми вирішили, що туристична страховка нам, все-таки потрібна, і оформили її за звичним принципом – ту що подешевше, не замислюючись про якісь інші способи вибору.

За перший рік, на щастя, у нас жодного разу не виникло необхідності звертатися по страховці, але за цей час ми зустріли безліч мандрівників, які стикалися з цим, і не завжди все проходило гладко.

Тому, коли пройшов рік, і виникла необхідність робити туристичну страховку знову, ми підійшли до цього питання більш ретельно і вивчили це питання більш уважно – так що, з тих пір, кожен рік аналізуємо ринок на предмет змін і вибираємо для себе найбільш оптимальну страховку.

Якщо ви вже все знаєте про туристичні страховки і вирішили відкрити статтю просто для того, щоб дізнатися, чим користуємося ми, то скажу відразу, наш вибір – це Згода, Zetta або Альфа Страхування.
Провівши кілька років за кордоном, я можу з упевненістю сказати, що питання про страховку, в принципі, не повинен ставитися у форматі «оформляти або не оформляти». Неважливо, скільки ви їдете, а також не має значення, чи потрібно її оформлення візовими правилами – у вас повинна бути туристична страховка.

Просто тому, що її вартість не йде ні в яке порівняння з сумою рахунку, який вам можуть виставити в пристойній клініці, навіть якщо ви звернетеся з незначною проблемою. А якщо, не дай бог, звичайно, станеться щось більш-менш серйозне, то лікування без страховки може стати вельми обтяжливою, незапланированой, фінансової складністю.

Відразу хочу попередити зауваження на кшталт “а я от скільки раз їздив, і мені жодного разу страховка не знадобилася”. Якщо не знадобилася – це прекрасно, я за вас дуже радий. Страховка – це взагалі, такий продукт, витрату на який хотілося б вважати найбільш марною. Нехай краще поліс проваляется без діла, добре якщо так. Набагато гірше, якщо він раптом знадобиться, а його не буде.

Ми зверталися по страховці на Балі і в Таїланді, в загальній складності, здається близько 6 раз (не рахуючи повторних візитів лікаря), і в цій статті розповімо про свій досвід, і наведемо приклади вартості, в яку нам коштувало лікування. А також, я розповім про те, на що звертати увагу при виборі страхової компанії.

Що таке “сервісна компанія” або “assistance”
Для початку, хочу зробити невелике, але дуже важливе роз’яснення. У ланцюжку, між полісом страхування та наданням послуги з лікування можна виділити три великих ланки:

Страхова компанія – організація, яка продає вам поліс.
Сервісна компанія (assistance, ассистенс) – організація, що здійснює координацію при настанні страхового випадку, вибирає лікарню, здійснює всі узгодження, приймає рішення щодо доцільності надання тих чи інших послуг за страховим полісом, а також здійснює оплату лікування.
Провайдер медичних послуг – медична установа (лікарня, клініка, госпіталь) в тій або іншій країні, в якій, безпосередньо, буде здійснюватися лікування.
Всі ці ланки досить незалежні один від одного, кожен займається своєю сферою діяльності, і всі вони дуже важливі. Але від страхової компанії, що продала вам поліс, по-великому рахунку нічого не залежить, вона є просто продавцем, і її сфера діяльності закінчується в момент оформлення вашого поліса.

Вибрати провайдера, тобто конкретну клініку, в конкретному місті, у вас навряд чи вийде, тим більше, якщо за час подорожі, ви плануєте відвідати багато місць. При цьому, якщо ви їдете жити в конкретне місце, то можна піти від зворотного – вибрати що цікавить вас госпіталь, зв’язатися з ними і дізнатися, з якими сервісними компаніями він працює.

Тому, найважливішим ланкою для нас, як покупців послуги, є сервісна компанія. І, хоча вона не займається безпосередньо лікуванням, але саме від неї залежить те, в яку лікарню нас направлять, наскільки швидко узгодять всі документи і в якому обсязі буде сплачено наше лікування. І на неї, а зовсім не на страхову компанію, має сенс звертати увагу при купівлі туристичної страховки. При цьому, одна страхова може працювати з декількома сервісними компаніями.

Зверніть увагу, що навіть, якщо ви застраховані, наприклад, по КАСКО, і не раз отримували страхові виплати без проблем, це не означає, що та ж сама страхова компанія співпрацює з надійною сервісною компанією і в подорожі ви теж отримаєте надійну підтримку.

Головна складність полягає в тому, що не існує якихось офіційних рейтингів сервісних компаній, тому вибрати відповідну можна тільки, грунтуючись на досвіді, причому, бажано не однієї людини, а на колективному – вивчаючи відгуки в інтернеті.