Що таке зелений тариф

2-26-2020
Картинки по запросу "Що таке зелений тариф"

Як можна знизити зелений тариф з мінімальними втратами для виробників. Зате досягли ситуації, в якій за неповних 4% виробленої з ВДЕ електроенергії держава платить 16% від загальної вартості е/ е в ринок. Додамо до цього тренд декількох останніх років по зниженню вартості комплектуючих: більшою мірою для сонячних електростанцій і в меншої – для ВЕС. У результаті період окупності “соняшник” зараз складає не більше 4, 5 років, що за світовими мірками взагалі ніщо. Вийде, що за останні пару років виплати держави “зеленим” ростуть прогресії, в той час як інвестори отримують надприбутки. Але не будемо поспішати з висновками. Для тієї ж Німеччини ця цифра, звичайно, смішна, але там держава може собі дозволити виплачувати виробникам зароблені гроші, та й тарифи там в 2, 5 рази менше. Відчуває Європа свою відповідальність.

Європі про свої зобов’язання щодо стимулювання переходу до альтернативних джерел енергії. Переконаний, що ретроспективно знижувати існуючий “зелений” тариф не можна. Навіть обговорення цієї теми згубно впливає на зовнішній імідж країни. Але я цілком вітаю майбутні “зелені” аукціони. І цілком імовірно, що для деяких з них нинішні захмарні ставки були стримуючим фактором. Мовляв, не може бути все так добре і без підступу. Чи зросте зі зниженням “зеленого” тарифу за підсумками аукціонів термін повернення інвестицій у сонячну енергетику. Це не піраміда , а внесок у швейцарському банку. До речі, загальна повернутость Європи на альтернативних технологіях – це про екологію. Замість боротьби зі зниженням “зеленого” тарифу давайте думати в напрямку забезпечення маневреності “зеленки”.

Новий виклик для “зеленої” енергії: хто заплатить за обмеження.
Енергетиків змушують відключати вітрові та сонячні станції з – за проблем в енергосистемі та імпорт електроенергії. В країні запрацював на повну силу Фонд енергоефективності. Які послуги і кому Фонд може запропонувати, а також що значить комплексна термомодернізація багатоквартирного будинку.