Як вигідно купити б/у авто ?

7-18-2017

Як купити бу авто
Сьогодні при купівлі транспортних засобів найбільшою популярністю користуються старі автомобілі. Зате банки до цього виду інвестування коштів ставляться скептично. Вони воліють, щоб позичальники набували нові машини. І все ж, багато хто задається питанням, як купити б/у авто в кредит? Спочатку хочу вам запровонувати подивитися ціни на бу автомобілі в онлайн аукціоні GetCar, наприклад тут ви можете купить джили бу киев по дуже вигодній ціні, можете самі в цьому упевнититися…

Чому отримати кредит на старий автомобіль складніше?

Вартість кредиту на вживані авто вище, ніж на нову машину. Це пов’язано з тим, що у банку суттєво зростають ризики, адже транспортний засіб вже було у використанні. Але це не єдиний чинник, що визначає підвищену вартість позики.
Як відомо, будь-яке авто, що купується в кредит, повинен мати страховку КАСКО. Вартість її для машин з пробігом більш висока, ніж для нових засобів пересування. Пов’язано це з тим, що неподержанное авто купується через офіційних дилерів виробника. Так, страховка становить:

близько 4-6% від всієї вартості нового автомобіля;
близько 7-10% від ринкової ціни б/у машини.
Змінюється і величина початкового внеску. Для тих, хто купує нове авто вона менше, ніж для тих, хто купує стару машину. Це пов’язано з тим, що оціночна вартість б/у автомобіля майже завжди нижче його ринкової вартості.
Кредитна установа виділяє конкретну суму кредиту, яка обов’язково повинна бути забезпечена заставою. Ціну автомобіля продавець теж навряд чи буде знижувати. Покупцеві залишається лише за рахунок власних коштів покривати з’явилася різницю. Цей факт не можна вважати недоліком, адже розмір зобов’язань перед банком зменшується, а, отже, і процентна ставка може виявитися нижче.

Якщо порівнювати кредитні пропозиції за програмами автокредиту, можна з’ясувати, що для б/у авто звичайна процентна ставка вище на 1-2 пункти. При цьому умови покупки однакові.
Є в придбанні вживаного автомобіля і істотні переваги. Така машина коштує набагато нижче, ніж таке ж нове авто. На додачу покупець може отримати від старого власника якісь додаткові деталі, запчастини, аксесуари та сигналізацію.
Необхідні документи
Ще однією особливістю такого кредиту є необхідність самостійно збирати супровідні документи. Якщо машина нова, то цим займаються спеціально навчені люди в автосалоні. При придбанні вживаного авто угода і складання відповідних документів лягають на позичальника. Сюди входить і договір купівлі-продажу, технічний паспорт на машину.
Позичальникові доведеться самому відвідати:

страхову компанію;
організацію, що займається оцінкою ринкової вартості авто.
Не менш важливо домовитися з продавцем, здійснити операцію за безготівковим розрахунком.

Умови кредитування

Всі банки висувають приблизно однакові умови надання кредиту для купівлі б/у автомобіля.
Виглядають вони наступним чином:

остання виплата по кредиту повинна бути зроблена не пізніше 5 років з дня отримання позикових коштів;
початковий внесок не може бути менше 10%;
позичальником може бути тільки громадянин РФ;
одержувачу коштів повинно бути не менше 21 року;
отримати кредит можна тільки в тому регіоні, де особа має постійну прописку;
загальний трудовий стаж повинен становити не менше 1 року;
на останньому місці роботи позичальник повинен здійснювати діяльність, принаймні, останні півроку;
якщо кредит отримує чоловік, то він повинен надати військовий квиток або документ, що свідчить про відстрочку від військової служби.

Яке авто можна придбати?

Досить серйозні вимоги пред’являються і до самого транспортного засобу. Машина повинна пройти обов’язковий технічний огляд. Її вік не повинен перевищувати 5 років, якщо купується вітчизняне авто.
Якщо ж позичальник купує іномарку, то її максимальний вік дорівнює 10 рокам. Всі інші машини купити допомогою автокредитування не можна.
Дуже важливо виключити ймовірність того, що автомобіль знаходиться в угоні або є запорукою в іншому банку.
Якщо хочеться уникнути всіх складнощів, можна звернутися в салон за покупкою уживаної машини. Сьогодні дилери пропонують клієнтам купити б/у авто на вигідних умовах за програмою трейд-ін.

При цьому вартість виявляється дещо вище, ніж у приватних продавців. Зате ризику бути обдуреним немає. До того ж, всі бюрократичні формальності бере на себе салон. Фахівці банку для здійснення таких операцій кредит видають більш охоче. Отримати більш низькі процентні ставки теж реально.

Вибір зроблений – які подальші дії?

Якщо автовласник, зваживши всі за і проти, все ж вирішив придбати уживане авто, йому слід діяти таким чином:

Спочатку потрібно дуже ретельно вибрати відповідну машину. Перш ніж йти із заявою до банку, потрібно ознайомитися з вимогами.
Далі потрібно відправитися в кредитну організацію за схваленням заявки. З собою потрібно взяти паспорт, документи на автомобіль. Не завадять довідки про доходи (2 ПДФО). Іноді можуть допомогти поручителі, якщо потрібно.
Важливо отримати грошову оцінку автомобіля в спеціальній організації. Проведення цієї процедури оплачує покупець. Отримані дані надаються в банк.
Після схвалення заявки необхідно отримати страховку, оформити договір купівлі-продажу.
Кошти спочатку надходять на рахунок позичальника, а далі перераховуються на рахунок продавця. Після цього машина передається у володіння покупця.
Придбати уживане авто не так вже просто, але така покупка може виправдати себе через кілька років. Не секрет, що через пару років нові машини сильно втрачають у вартості. Тут же авто купується вже за зниженою ціною.
Висновок: У цій статті ми розглянули процедуру купівлі б/в авто в кредит, дізналися про вимоги та умови отримання позики. Сьогодні подібний спосіб придбання авто набирає все більшу популярність серед автолюбителів.
Може бути, і ви купували стару машину в кредит? Розкажіть про те, як це було, з якими труднощами вам довелося зіткнутися. Це може допомогти іншим читачам при оформленні кредиту.