Як вибрати підходящого юриста

5-26-2018

Вибираючи зовнішнього юриста, підприємець повинен завжди орієнтуватися на свої потреби: рішення разової завдання або постійна юридична підтримка та супровід. Якщо це одиночна проблема, варто звузити поле пошуку і вибирати з числа фірм, які мають великий досвід у даній сфері. Якщо клієнту потрібні постійні консультації, то йому треба шукати юрфірму з кращим досвідом у тій сфері, з якою пов’язаний його бізнес. Коли підприємець визначився з тим, кого він хоче знайти і яка послуга йому потрібна, можна приступати безпосередньо до пошуку. Пропоную вибрати про юридическая консультация по недвижимости

Де шукати?
Існує два шляхи пошуку: офлайн і онлайн. Перший, класичний спосіб пошуку юриста — рекомендації друзів, знайомих або партнерів по бізнесу. Особливо цінна рекомендація колег на юридичному ринку, що працюють в іншій галузі права. Але цей метод працює не завжди, в цьому випадку залишається зайнятися пошуком онлайн.

Всі поважають себе і своїх клієнтів юридичні фірми мають сайти, на яких можна прочитати інформацію про фахівців та їх досвід роботи. Крім інформативності сайту оцініть його якість — якщо фірма небрежна у власній «візитною карткою», важко очікувати від неї точності і акуратності в веденні чужих справ. Зовсім недавно пройшов перший конкурс юридичних сайтів в одному з професійних співтовариств у фейсбуці: його результати підтверджують гіпотезу про те, що хороші сайти можуть бути тільки у чудових юристів.

Іноді юристи самі знаходять клієнтів, запрошуючи їх на різні заходи або включаючи у розсилки. Часто директори підприємств відмахуються від настирливих юристів, хоча насправді нічого поганого в таких запрошеннях і розсилках немає — вони дозволяють підприємцям швидко знаходити фахівців, працюючих в різних областях права.

Перша зустріч
Після того як кандидати з числа юридичних фірм знайдені, з фахівцями треба познайомитися особисто. Підприємцю або керівництву компанії належить спільна робота з зовнішніми юристами, і між ними має бути повне взаєморозуміння і довіру: або ви повністю покладаєтеся на залученого юриста, або не працюєте з ним зовсім.

Під час зустрічі клієнтові варто активно ставити питання про досвід фірми, про справи, про систему оплати і терміни виконання роботи. Дуже важливо грамотно і точно поставити перед юристами завдання і описати ситуацію в технічному завданні, а після цього попросити скласти комерційну пропозицію, де будуть прописані не тільки загальна ціна, але і етапи реалізації проекту з конкретної вартістю. Саме виходячи з особистих вражень і адекватності комерційної пропозиції потрібно приймати рішення про співпрацю.

Підприємець може укласти з юридичною фірмою рамковий контракт, щоб у разі необхідності він міг звернутися і отримати необхідну правову підтримку або замовити фірмі виконання невеликий роботи, щоб перевірити юристів у справі.

І наостанок — про вартості. Коли мова йде про юридичне обслуговування компаній або про захист компанії в суді, ціна не може і не повинна бути головним чинником у виборі тієї чи іншої юридичної фірми. Якщо в комерційній пропозиції трьох компаній вказана приблизно однакова ціна, не варто вибирати четверту фірму, у якої вартість послуг занижена, оскільки є ризик, що справа клієнта доручать студенту або недосвідченому юристу, який готовий братися за будь-яку роботу. Адже, погодьтеся, апеляції обійдуться набагато дорожче.