Як вибрати лікарню в місті

9-24-2019


Як звернутися в лікарню не за місцем прописки. Як звернутися в лікарню в міста не за місцем прописки.  Будь переїзд не закінчується розпакуванням речей і пошуком прилеглих магазинів, з часом постає дуже болюче питання – як же отримати кваліфіковане лікування не за місцем прописки. А оскільки молоді сім’ї часто міняють квартири, а іноді навіть міста, їм не раз доведеться зіткнутися з такою проблемою. Найпростіший варіант – це, звичайно ж, приватні клініки, куди можна звернутися і не за місцем прописки, заплативши за прийом.

Але в цьому випадку можуть бентежити ціни, небажання платити за планові огляди, або ж потрібно банальна довідка від лікаря. Відповідно до Конституції України, кожна людина має право отримати кваліфіковану та безкоштовну медичну допомогу на території своєї країни, а місце проживання ми маємо право вибирати самостійно. І що найголовніше, згідно із Законом про свободу пересування місце нашої реєстрації не є підставою відмовити нам у реалізації наших прав. Якщо ви зверніться в поліклініку і вам відмовляють в обслуговуванні, відправляючи в установу «за місцем проживання», вам не потрібно мчати в регіон, де ви прописані, мається на увазі адресу вашого фактичного проживання, навіть без реєстрації.

Вам обов’язково повинні підказати, яка з поліклінік приймає хворих вашої ділянки. В клініці за місцем вашого проживання вам відмовити не можуть, хоча можливо і спробують. Однак у вас є інструмент – ви повинні написати заяву на ім’я головного лікаря з проханням поставити вас на облік згідно адресою фактичного проживання, а не за місцем прописки. Інше питання, що навіть в такому випадку медицина для вас не буде безкоштовною – разом із заявою ви повинні будете внести внесок (в середньому в розмірі 40 гривень). Після розгляду головлікарем заяви ви отримаєте нову медичну карту і зможете пройти огляд. Втім, якщо у вас немає часу на заяви, і ви звернулися в поліклініку не за місцем проживання, вам можуть запропонувати потрапити до лікаря в порядку живої черги. Правда від добровільного внеску вас це врятує, а вносити його доведеться в ході кожного візиту. Але це вже тема для зовсім іншого матеріалу. Нагадаємо, раніше ми вам розповідали про юридичні аспекти прописки у квартирі.