Оперативна пам’ять для пк подешевшає вже цього року

56

Протягом трьох кварталів 2021 року ціни на комплектуючі деталі для комп’ютерів безперервно зростали. Торкнулася ця тенденція і оперативну пам’ять dram, контрактні ціни на яку зростали з початку року. Однак, за інформацією аналітичної фірми trendforce, вже в четвертому кварталі поточного року ціни на dram можуть знизитися на 3-8%. Тенденція зниження ціни оперативної пам’яті триватиме і в 2022 році.

Головною причиною зниження ціни пам’яті dram аналітики називають відставання попиту від пропозиції. Крім накопичених на складах замовників надлишкових запасів, на ціну впливатимуть і виробничі програми провідних виробників пам’яті.

Зниження ціни пам’яті dram в наступному році буде обумовлено збільшенням обсягу виробництва чіпів трьома провідними виробниками: samsung, sk hynix і micron, які планують зростання обсягів поставок на 17,9% в річному численні. Тим часом попит, за прогнозами аналітиків, збільшиться тільки на 16,3%. Перевищення пропозиції над попитом і надлишок чіпів пам’яті dram на складах і приведуть до стійкого падіння ціни протягом наступних кількох кварталів.

Trendforce