Безпілотний вертоліт ZALA 421-06 пройшов випробування на криголамі

473

Іжевська компанія «Безпілотні системи» провела випробування безпілотного вертольота корабельного базування ZALA 421-06 і безпілотного літака ZALA 421-08 в умовах полярного дня.

Випробування корабельних модифікацій проходили на судні льодового класу з 1 по 8 липня. За цей час безпілотники в сумі виконали 10 польотів. Максимальна швидкість вітру під час польотів досягала 22 м/с.

Завданням першого етапу випробувань було встановити можливість використання безпілотного вертольота ZALA 421-06 і літака ZALA 421-08 у складі криголама для проведення льодової розвідки та пошуку об’єктів на воді, як в світле, так і в темний час доби. Для цих завдань БПЛА ZALA 421-06 був обладнаний кольоровою камерою денного бачення з оптичним збільшенням 10х і системою стабілізації зображення для польотів у світлий час доби, і тепловізором для польотів вночі. Безпілотний літак ZALA 421-08 був обладнаний кольоровими відеокамерами високої чутливості для виконання польотів в умовах недостатньої освітленості. Випробування проводилися під час стоянки судна і при його русі.

ZALA 421-08

В якості платформи вертикального зльоту-посадки використовувався вже стоїть на озброєнні в Центрі Авіації МВС Росії БПЛА типу ZALA 421-06 з двигуном внутрішнього згоряння і його електрична версія ZALA 421-06Е. Тривалість польоту ZALA 421-06 становить 2 години, протягом яких у режимі реального часу відбувається передача відео на станцію управління по цифровому захищеному каналу. Використання цифрового C-OFDM каналу передачі відео є однією з ключових особливостей цієї моделі вертольота.

ZALA 421-08

Особливий інтерес для використання на судні являє безпілотний літак 421-08 з електродвигуном і змінними блоками корисного навантаження відеокамера / тепловізор / фотокамера. Основною складністю для використання безпілотного літака на судні є посадка БПЛА на палубу корабля. Для вирішення цього питання над палубою розтягнули спеціальну сітку, в яку проводилася планова посадка безпілотного літака обладнаного спеціальними зачепами.