як вибрати психолога

9-13-2018

как выбрать психолога
Уточніть освіту спеціаліста. Обов’язково запитайте, який вуз і який факультет закінчив психолог. Відмінно, якщо фахівець, крім основного освіти, проходив курси підвищення кваліфікації, вивчав нові методики – це свідчить про інтерес до професії. Інформація про освіту допоможе Вам правильно вибрати психолога і не потрапити до некваліфікованого фахівця.
Також хочемо вам порекомендувати почитати більше про помолки психологів від Оксана Королович
Запитайте про спеціалізації. У психологів і психотерапевтів, які давно працюють в своїй сфері, майже завжди є спеціалізація. Є сімейні психологи – вони працюють з сімейними проблемами. Є дитячі психологи – вони працюють з дітьми. Існують тілесні психологи, які працюють над оздоровленням душі і тіла. Є і багато інших спеціалізацій. Виберіть психолога тієї спеціалізації, яка відповідає Вашому запитанню. Якщо фахівець працює з проблемами будь-якого характеру, можливо, він нещодавно в професії і поки прагне набрати досвід.
Почитайте про метод і підхід. Нерідко на сторінці психолога зазначено, який підхід використовує фахівець. Наприклад, в дитячій психології можуть застосовуватися принципи вальдорфської педагогіки. Якщо фахівець використовує даний метод, можна почитати про нього докладніше, щоб зрозуміти, як буде проводитися робота. Інформація про різні методи допоможе Вам зрозуміти, до якого психолога краще звернутися.
Проаналізуйте першу зустріч. Професіонал ніколи не буде засуджувати Вас. Дотримання професійної етики – основа роботи кваліфікованого спеціаліста. Хороший психолог не дає готових рецептів, він допомагає Вам краще зрозуміти себе і самостійно прийняти зважене рішення. Під час зустрічі спеціаліст повністю занурений у бесіду, він не відволікається і без крайньої необхідності не перериває консультацію. Також досвідчений фахівець не поспішає з висновками. Як правило, перша зустріч – це знайомство психолога з клієнтом, на якій психолог слухає Вас і задає уточнюючі питання. Якщо фахівець не дослуховує Вас і ніби поспішає дати рекомендації – це привід насторожитися. Навіть самий досвідчений фахівець навряд чи здатний миттєво зрозуміти Вас і Вашу ситуацію.
Поспостерігайте за своїми емоціями. Не кожна проблема вирішується за 2-3 зустрічі – може знадобитися серія консультація. Але певне емоційне полегшення звичайно відчувається вже після декількох візитів. Якщо після низки візитів навіть мінімального поліпшення душевного стану не спостерігається – можливо, цей фахівець Вам не підходить. А ось негативні емоції у зустрічі – це нормально. Психолог може поставити запитання, відповідь на яке буде не зовсім приємним, але принциповим для вирішення ситуації.