З’явилося зображення референсної відеокарти intel arc alchemist

69

Наприкінці робочого тижня в інтернеті з’явилися зображення референсних відеокарт intel arc alchemist. В результаті ми отримали уявлення про те, як будуть виглядати карти виробництва самої intel.

Знімки референсних карт intel верхньої категорії вже кілька разів показували. Ще в квітні демонструвався прототип, в серпні intel підтвердила дизайн. Нещодавно стало відомо, який бренд збирається використовувати виробник.

Тепер з’явилося ще одне докладне зображення карти. Швидше за все, дана модель працює на флагманському графічному процесорі dg2-512 (xe-hpg). Вона займає два слоти і у неї два вентилятора. Кожен з них володіє дев’ятьма лопатями. Навколо вентиляторів може бути світлодіодне підсвічування. Збоку можна розглянути логотипу intel і ще світлодіоди. Для охолодження застосовується великий радіатор з алюмінієвими ребрами, а всередині може бути випарний відсік.

Задня панель виходить за межі друкованої плати. Тут є охолоджуючі отвори для випуску повітря. Живлення подається через роз’єми з 8 і 6 контактами, для підключення застосовуються один порт hdmi і три dp. Зображення показує тільки зовнішню сторону відеокарти.

Карта alchemist 512 eu поки відома тільки в одній конфігурації з повноцінним чіпом з 4096 ядрами, 256-бітної шиною пам’яті і до 16 гб пам’яті gddr6 з тактовою частотою 16 гбіт / с. Неофіційна інформація говорить про можливість використання пам’яті 18 гбіт / с.

Розмір цього чіпа очікується близько 396 мм2, що більше в порівнянні з amd rdna 2 і nvidia ampere. Буде використовуватися корпус bga-2660 розміром 37,5 x 43 мм.

На карті intel буде апаратна підтримка трасування променів і суперсемплінгу на основі штучного інтелекту. Частота графічного процесора може становити 2,2-2,5 ггц. Якщо це максимальні значення, продуктивність буде досягати 18,5 tflops в fp32. Це на 40% більше в порівнянні з rx 6700 xt, але на 9% нижче, ніж у nvidia rtx 3070. Правда, дані значення можуть не надавати прямого впливу на ігрову продуктивність. Імовірно, карта intel буде перевершувати rx 6700 xt і rtx 3070, але багато що залежить від драйверів.

Tdp очікується на рівні 275 вт. Якщо тактові частоти стануть ще вище, не виключено значення 300 вт і два 8-контактних роз’єми. Сторонні виробники зможуть запропонувати власні варіанти.