Женевська сенсація – автомобіль не боїться заторів

467

Прем’єра невеликого автомобільчика від французької компанії Smera пройшла в Женеві якось непомітно. Між тим, ця нова модель може зробити справжній переворот в європейському автомобілебудуванні.


Женевська сенсація – автомобіль не боїться заторів

Smera в Женеві показала незвичайний апарат, щось середнє між мотоциклом і автомобілем, повідомляє [email protected] Пасажир сидить в ньому за пілотом, при цьому якщо водію потрібно перевезти якийсь вантаж, друга людина відправляється додому на метро, а його сидіння складається, утворюючи багажник. Smera приблизно такого ж розміру, як максискутер, але має чотири колеса і закриту від вітрів кабіну (довжина автомобільчика складає 2400 мм, а ширина всього 80 мм). У повороти незвичайний апарат входить по-мотоциклетному, з нахилом. При цьому він обладнаний ременями безпеки і міцною «кліткою», що піднімає рівень захисту людей до недосяжних для мотоцикла висот.

У рух Smera наводиться двома електричними моторами, кожен з яких видає за 20 л. с. Здається, що 40 к. с. це зовсім небагато. Однак Smera здатна розганятися до 100 км/год всього за 8 с. Максимальна швидкість машини складає 130 км/ч. Виробник запевняє, що при повному заряді батарей Smera може проїхати 150 км. Цілком достатньо для міста. Підрахували французи і вартість експлуатації Smera. У них вийшло, що кожні 100 км шляху будуть обходитися водієві всього в 0,7 євроцента або близько 25 крб. на наші гроші. Для порівняння зараз звичайний легковик з витратою палива 10 л на 100 км обходиться власникові приблизно в 220 руб. на 100 км.

Ціна на новий міський автомобільчик поки не оголошена, але в 2009 році планується випустити як мінімум 250 Smera. Ну а далі обсяги виробництва моделі будуть тільки збільшуватися. Адже в Європі є величезна кількість людей, що бажають мати машину, в якій не треба стояти в пробках.