Єс готує єдиний стандарт зарядних пристроїв для смартфонів. Apple категорично проти

53

Завтра європейська комісія офіційно запропонує законопроект, що передбачає використання єдиного стандарту для зарядних пристроїв для смартфонів, планшетів і навушників. Нововведення може мати значний вплив на бізнес компанії apple, яка традиційно використовує роз’єми, несумісні з продукцією конкурентів.

Керівники та законодавці європейського союзу вже більше 10 років намагаються просунути ідею єдиного стандарту для мобільних зарядних пристроїв. Вважається, що це буде краще для навколишнього середовища і зручніше для всіх споживачів. Крім того, європейська комісія наполягає на тому, щоб продаж зарядних пристроїв здійснювався окремо від самих мобільних пристроїв.

Головним противником цієї ініціативи є компанія apple зі своїм кабелем lightning, який не сумісний ні з одним пристроєм, крім власних мобільних пристроїв купертіно. На думку американського технологічного гіганта, єдиний стандарт буде стримувати інновації (можливо), створювати велику кількість електронних відходів (сумнівно) і навіть дратувати споживачів (дуже спірно).

Конкуруючі компанії зазвичай використовують кабелі usb, а в сучасному поколінні електроніки широко застосовують симетричний порт usb type-c і відповідні кабелі.