Які види друку існують.

3-27-2018

Які види друку існують.
За способом друку струменеві принтери, що застосовуються вдома і в офісах можна розділити на дві великі групи — з термоструйной печаткою та печаткою п’єзоелектричної. Зображення на носієві формується найдрібнішими крапельками чорнила, що вистрілюються з численних сопел (або, інакше кажучи, дюз) друкуючої головки. Друкуюча голівка може мати не одну сотню сопел. Так, наприклад, друкуюча головка, що використовується в суміщеному картриджі НР № 45, налічує 300 сопел. У голівці принтера Epson Stylus Office T1100, виконаної в окремому конструктив – 540 сопел. Перед кожним соплом є невелика порожнина (сопловая камера), в яку по капіляру надходять чорнило. При подачі імпульсу напруги на нагрівач він практично миттєво (з-за малих розмірів) нагрівається до температури в декілька сотень градусів. Відразу після вильоту краплі в сопловую камеру під дію капілярних сил надходить нова порція чорнила. Також ви можете знайти все необхідне на ресурсі http://scratch.ua/.
При п’єзоелектричної друку одна із стінок сопловой камери робиться гнучкою і розташований впритул до кристалу п’єзоелектрика. Кристал п’єзоелектрика відрізняється тим властивістю, що при прикладанні напруги до своїх гранях змінює свою форму. Якщо на пластину п’єзоелектрика подати імпульс напруги, вона стрибкоподібно зігнеться у бік сопловой камери, зменшуючи її обсяг. При цьому з сопла вилетить крапельки чорнила. Після зняття напруги кристал повернеться у вихідне положення. Обсяг сопловой камери збільшиться до первісного, і по капіляру в неї надійде порція чорнила. Процес періодично повторюється. Керуючи величиною напруги, що прикладається до кристалу, можна регулювати обсяг вилітають з сопла крапельок. Зважаючи на те, що термоструйный і п’єзоелектричний способи кардинально різні, чорнило для них, взагалі кажучи, відрізняються за своїм складом.
Зокрема, чорнило для термоструйной друку повинні витримувати нагрівання, не піддаючись при цьому розкладанню і коагуляції. Чорнило для п’єзоелектричної друку його витримувати не зобов’язані, так як при цьому способі підвищення їх температури не відбувається. Не секрет, що багато користувачів повторно заправляють картриджі чорнилом сторонніх виробників. При цьому, природно, треба використовувати тільки відповідну марку чорнила. На закінчення відзначимо, що якщо термоструйные картриджі помилково заправити чорнилом для п’єзоелектричної друку, то наслідки можуть бути плачевними. Чорнило можуть піддатися терморазложенію, і випав осад заб’є сопла так, що не допоможе ніяка очищення. Зазначимо, що існують й інші способи для спеціального застосування. Але це тема окремої статті.