як вибрати відеореєстратор

8-22-2020

В першу чергу, необхідно визначити для якого формату камер буде використовуватися  відеоспостереження

В даний час існують два цифрових

Максимальна роздільна здатність камер відеоспостереження

Сьогодні в відеоспостереження високої чіткості широко застосовуються IP, HDCVI, HD-TVI і AHD формати. Тому мова піде про те як підібрати відеореєстратор під відповідні відеокамери.

Відеореєстратор є частиною системи відеоспостереження, тому вибирати доводиться формат системи. Більш докладно про вибір формату системи написано тут.

Найчастіше, гібриди підтримують 2-4 IP камери з обмеженим дозволом. Це дозволяє додавати кілька IP камер до аналогової системі. Даний варіант зручний тим, що дозволяє додати IP камеру через існуючу локальну мережу (LAN).

Припустимо що ви визначилися з форматом відеоспостереження. Далі піде мова про ключові характеристики відеореєстраторів.

Основними параметрами характеризують якість запису відеореєстратора під коаксіальні камери є максимальне підтримуваний дозвіл камер і частота кадрів записи (FPS).

Підтримувана роздільна здатність це один з найважливіших параметрів відеореєстратора. Він показує наскільки якісно DVR здатний записувати і відтворювати дрібні деталі зображення.

Параметр 1080P відповідає 1920 точкам по горизонталі і 1080 точок по вертикалі. Тут вертикальні лінії призначені для оцінки горизонтального дозволу а горизонтальні лінії відповідно для вертикального. Виміряний дозвіл можна оцінити за шкалою на позначці, де 9 ліній починають сприйматися як 8.

Частота кадрів 25 кадрів в секунду ще з часів відеоспостереження старих форматів D1 і 960H вважається максимальної для DVR. Відеореєстратори підтримують 25к / с отримали назву Real Time DVR.

Зазвичай виробники вказують параметр FPS разом з величиною підтримуваного дозволу. Так, запис в характеристиках 3Мп @ 15к / с, 1080p @ 25к / с означає, що даний DVR є Real Time для камер 1080P (2 Мп), а у камер з роздільною здатністю 3Мп “підрізає” FPS до значення 15 к / с.

Ще за часів аналогового телемовлення частота кадрів 25 к / с вважалася такою, при якій людське око сприймає відеокартинку як “плавну” і не здатний вловити “посмикування”, связаное з тим, що йому просто за 1 секунду показують 25 дискретних знімків.

При частоті кадрів запису 15 к / с ви вже розрізняєте легке сіпання під час запису автомобіля, що їде впоперек кадру зі швидкістю 20-30 км / год. Однак для запису переміщення людини, такого значення FPS цілком достатньо.

Так що якщо ви плануєте відеоспостереження на складі з громіздкою, габаритної продукцією, або в торговому залі супермаркету, частоти кадрів 15 к / с цілком достатньо.

Чому не рекомендується використовувати DVR зі значенням FPS 15 к / с в особливо важливих місцях?

Відповідь проста! Справа в тому, що при такому FPS, дія спритного зловмисника може просто не залишитися на записи. Для таких об’єктів потрібно застосовувати реєстратори Real Time, здатні записувати відео з частотою кадрів 25к / с або спеціальні IP камери з підвищеною частотою кадрів 50 к / с.

Всі сучасні відеореєстратори (XVR, DVR, TVR) “розуміють” формати старих камер відеоспостереження – так що модернізацію системи можна вести поступово, починаючи з відеореєстратора.

Даний дозвіл записи зустрічається в недорогих відеореєстраторах. 1080N представляє собою 1080p, “підрізав” по горизонталі до 960 точок. Тобто DVR замість Full HD картинки 1920х1080 записує лише 960х1080.

Дане рішення має право на існування, враховуючи той факт, що людське око більш сприйнятливий до зміни вертикального а не горизонтального дозволу. Ось як це виглядає на вимірювальної таблиці:

Таблиця показує що відеореєстратор 1080N в 2 рази гірше записує вертикальні лінії призначені для оцінки горизонтального дозволу (виділено червоним), тоді як всі інші елементи таблиці залишаються без видимих змін.

Основним параметром мережевого відеореєстратора NVR є максимально підтримуваний дозвіл IP камер і пропускна здатність (bandwidth). Розрізняють вхідну і вихідну пропускну здатність.

Вхідна пропускна здатність NVR характеризує максимальний вхідний потік від IP камер який здатний обробити відеореєстратор під час запису.

Вихідна пропускна здатність характеризує максимальний потік, який NVR може видати на відображення (відтворення архіву, перегляд архіву через мережевий доступ).

Часто виробники вказують значення загальної пропускної спроможності по вхідному і вихідному потоку. У цьому випадку часто вважають що максимально загальний вхідний потік від IP камер не повинен перевищувати 75% від загальної пропускної здатності NVR.

Пропускна здатність (bandwidth) це максимальний потік даних, який NVR здатний обробити при одночасного запису, відтворенні і видачі по мережі.

Максимальний потік від IP камери на деяких моделях заявлений до 16 Мб / с. Найчастіше цей параметр становить максимально 10 Мб / с.

Зазвичай реальний потік від IP камери 2-4 Мп при кодуванні H.264 знаходиться в межах 4-8 Мбіт / с, в залежності від того, наскільки динамічною є картинка і який рівень якості виставлений на інтерфейсі камери.

Потрібно пам’ятати що IP камери майже завжди генерують кілька потоків. Найчастіше це головний потік (main stream) і додатковий потік (sub stream). У NVR основний потік використовується для виведення на повний екран, а другий потік використовується для виведення в мультиекранний режим. Сума вторинних потоків IP камер також споживає ресурс пропускної здатності NVR.

Припустимо що потік однієї H.264 камери (основний + вторинний) дорівнює 10 Мб / с і система складається з 4-х IP камер. Сумарний потік в цьому випадку буде дорівнює 40 Мб / с. Значить пропускна здатність NVR по вхідному потоку повинна бути не менше 4 х 10 = 40 Мб / с. Для 16-ти канальної системи це значення буде соотвественно 10 х 16 = 160 Мб / с. У реальних умовах на кодеку H.264 і тим більше H.265 це значення може бути менше.

Якщо в характеристиках моделі NVR вказано загальний потік, то треба враховувати щоб він був приблизно на 30% вище ніж сума вхідних потоків від всіх камер навантажених на відеореєстратор.

Для більшої кількості каналів це значення можна ще зменшити – адже мультиекран дає загальну картину об’єкта і при переході в режим повного екрану на будь-якому з каналів на екран виводиться вже первинний потік IP камери з високою роздільною здатністю.

Якщо у вашій системі монітор з роздільною здатністю 4K і досить потужний NVR з пропускною спроможністю 200 – 320 Мб / с з відповідними характеристиками декодування, то в мультиекран режимі можна проключать на кожне з маленьких вікон первинний потік від Full HD IP камер.

Пропускна здатність NVR повинна перевищувати сумарний потік всіх підключених IP камер плюс 25-30% запас на відображення (вихідний потік).

Якщо відеореєстратор має функції аналізу відеосигналу, такими як, детекция за цільовою класифікації, розумний пошук об’єктів і людей та інше, то потрібно враховувати що обробка даних функцій так само використовує ресурс загальної пропускної здатності NVR.

Сучасні недорогі NVR мають пропускну здатність 80 Мб / с, моделі середнього рівня – 200 Мб / с і професійні моделі – 320 Мб / с і вище.

Звертайте увагу на підтримку сучасних кодеків H.265 і H.265 + дозволяють економити до 70% місця на жорсткому диску і істотно знижують навантаження на мережу і інтернет канал при віддаленому перегляді через мобільні додатки.

Використайте один із калькуляторів необхідного місця на HDD в залежності від дозволу, кодека і кількості камер для визначення який загальний обсяг жорстких дисків потрібно для зберігання вашого архіву.

З настанням епохи 4K все більше відеореєстраторів отримують 4K HDMI вихід. У більшості моделей HDMI і VGA виходи є синхронними і працюють паралелльно, в залежності від того, до якого з них підключений монітор. Деякі професійні моделі оснащені незалежним HDMI виходом, що дозволяє виводити камери на повний екран або дивитися тривоги, не перериваючи Мультиекрани перегляду на іншому виході.

Сучасні відеореєстратори для відеоспостереження мають функції розумного детектора такими як: перетин лінії, вхід в зону, детектор підкинутих і зниклих предметів, детекция осіб. Запис можна призначити за допомогою одного з цих подій.

Сучасні відеореєстратори часто оснащують функціями “розумного пошуку” по архіву записи. Прикладом є пошук руху в виділеної області кадру, пошук певних об’єктів по архіву (авто, особи) і ін.

Пошук по виділеній зоні кадру в відеореєстраторах Dahua

У системах відеоспостереження високої чіткості успішно використовуються як мережеві відеореєстратори (NVR), так і реєстратори форматів HDCVI, HD-TVI і AHD для коаксіальних камер. Целесобразность використання того чи іншого формату залежить від наступних факторів:

1. Роздільна здатність;

2. Відстань від камер до відеореєстратора;

3. Функціонал;

4. Бюджет системи;

5. Тип системи: модернізація аналогової системи або монтаж нової системи.

Як мережеві так і коаксіальні відеореєстратори можуть володіти потужним функціоналом здатним вирішувати більшість завдань з відеоспостереження.