Як вибрати підсилювач стільникового зв’язку репітер

11-25-2020

Репитер GSM 900

 

 

Все на дачі добре: і повітря, і природа, і власні овочі з грядки, і аромат тільки що приготованого шашлику… Ось тільки зв’язок ловить набагато гірше, ніж в місті, а щоб нормально поговорити по телефону, доводиться вишукувати місця з більш-менш нормальним покриттям. Хтось знаходить таке місце в іншому кінці городу, хтось – на балконі мансарди, а хтось і зовсім не знаходить. Навіщо ж псувати враження від вальяжного дачного відпочинку, якщо є можливість усунути проблему поганого зв’язку? давайте розбиратися, як вибрати підсилювач стільникового зв’язку для дачі, які системи для цього придумані, і яке рішення буде найкращим в кожному конкретному випадку. Також хочемо вам порекомендувати https://555tv.com.ua/product-category/oborudovaniye-dlya-usileniya-mobilnoy-svyazi/repiter-gsm-900/ від компанії 555TV.

Види підсилювачів стільникового зв’язку

Для посилення стільникового зв’язку на дачі можна використовувати два види підсилювачів:

  • активні;
  • пасивні.

До активних підсилювачів відносять репітери, які здатні покращувати 2g/3g / 4g сигнал, тобто підвищувати якість голосового зв’язку та / або інтернету – все залежить від особливостей обладнання.

Пасивні підсилювачі-це антени, вони дозволяють поліпшити якість інтернет-з’єднання, але не голосового зв’язку. Це рішення буде цікавим для тих, хто використовує для дзвінків месенджери.

Репітер для посилення сигналу стільникового зв’язку

Репітер (ретранслятор, бустер) – це лише частина системи посилення стільникового зв’язку. Зовнішня антена ловить сигнал від вишки оператора, далі сигнал проходить через репітер, посилюється і лунає через внутрішні антени. На перший погляд, все дуже просто, але система буде ефективною тільки в тому випадку, якщо вибрано обладнання з відповідними параметрами.

Репітери можуть посилювати сигнал в одній, двох або більше частотах. Щоб купити ефективне обладнання, необхідно знати діапазон частот в конкретній місцевості. Використовувані нині стандарти зв’язку працюють в наступних діапазонах:

  • 2g-тільки голосовий зв’язок, працює в діапазонах 900 і 1800 мгц;
  • 3g-це голосовий зв’язок і інтернет, працює в діапазонах 900 і 2100 мгц;
  • 4g працює на частотах 800, 1800 і 2600 мгц, зараз починаються впроваджуватися частоти 900 і 2100 мгц. Стандарт працює для виходу в інтернет, але недавно оператори почали використовувати його і для голосового зв’язку.

Чим вище частота, тим менше радіус дії базової станції, тому сигнал частотою 900 мгц зазвичай застосовують в заміській місцевості, а в містах використовують частоту 1800 і 2600 мгц. При виборі підсилювача сигналу стільникового зв’язку краще не покладатися на ці усереднені дані, а точно визначити діапазон частот для місцевості, де знаходиться дача. Найпростіше довірити це завдання фахівцям, але можна впоратися і своїми силами.

Як визначити діапазон доступних частот?

Тестування краще проводити з sim-картами різних операторів, принаймні, з тими, які будуть використовуватися на дачі:

  • при перевірці кожної sim-карти поперемінно вибирайте в телефоні кращий тип мережі (2g/3g/4g);
  • використовувати можна додатки ” стільникові вишки. Локатор”, “network cell info” або подібні. Вони проведуть аналіз сигналу і покажуть, яким діапазоном частот покрита конкретна місцевість;
  • у деяких смартфонах є спеціальна команда, що дозволяє подивитися, які частотні діапазони використовуються. Власники iphone, наприклад, можуть запустити режим інженерного меню, перейти в клавіатуру і набрати *3001#12345#*, після чого ви отримаєте дані про частоту і рівень сигналу.

Смартфони воліють підключатися до більш високій частоті сигналу, тому якщо дача покрита частотами 900 мгц і 2100 мгц, треба обов’язково брати репітер, який працює з частотою 2100 мгц.

Чим більше частот підтримує репітер, тим дорожче він коштує. З іншого боку, є сенс вкладатися в мультичастотний репітер, щоб поліпшити якість і голосового зв’язку, і інтернету.