Як вибрати найкращий кави для кавоварки в зернах

3-26-2018

Підібрати кави для кавоварки в зернах недосвідченим власникам автомата не так просто. Існують деякі нюанси, про які потрібно знати, роблячи вибір. Експериментуючи з найякіснішими продуктами, можна буде зупинитися на зернах, найбільш відповідають смаку. Зміст Що потрібно знати про арабіці і робусті — в якому співвідношенні використовуються? Ступінь обжарювання — на що впливає?рекомендую купити арабика Гватемала за доступною ціною

Топ популярних кавових марок для заварювання в кавомашині

На що ще звернути увагу? Які зерна кращі для кавоварок? Що ще впливає на відтінки смаку напою? Що потрібно знати про арабіці і робусті — в якому співвідношенні використовуються? Саме арабіка і робуста застосовуються для створення кращих сортів кава для кавових машин. Смак, міцність, аромат напою на виході визначається співвідношенням цих видів зерен. Насичений смак — заслуга арабіки на 90%, тоді як гірчинку і фортеця надає кави робуста. У робусті вміст кофеїну в кілька разів вище, ніж у арабіці, а ось пікантною, властивої напою кислинки зерна не мають. Зате саме вони відповідають за утворення ароматної пишною кавової «шапки». Арабіка в свою чергу робить смак багатогранним. У чому її склад залежить від клімату країни виростання дерев. Чим вище дерева, тим щільніше структура кавових ягід, яскравіше смак і більше кислинки. Коли зернової кави для кавоварки продають з позначкою 100% арабіка, передбачає невелику фортецю на тлі багатогранного смаку. Щоб навчитися виділяти певні відтінки, такі наприклад, як квіткові, цитрусові, шоколадні чи навіть горіхові нотки, потрібно пробувати моносорти — кава, вирощена та зібрана на одній плантації з одним кліматом. До моносортам відносять тільки арабіку (є винятки, але вони рідкісні). Самі кислі сорти з Мексики, Кенії та Ефіопії. Більш м’який смак зерна з Ямайки, а вирощені в Бразилії кавові ягоди віддають горіхами і какао.

Ступінь обжарювання — на що впливає?

Щоб правильно вибрати каву в зернах, потрібно мати уявлення про ступінь його обжарювання. Основні варіанти: світла; темна; середня. Всі вони мають підкатегорії. Так, наприклад, світла обсмажування поділяється на Американську та Скандинавську. У першому випадку зерна обсмажують при температурі від 210 до 220 градусів Цельсія, у другому — від 200 до 210 градусів Цельсія. Для приготування еспресо більше підійде Американська обжарювання, що дозволяє розкрити солодкі і трав’яні нотки. Темна обсмажування буває: Італійської (245 градусів); Французької (240 градусів); Іспанської (250 градусів). Вам буде цікаво Розбираємося в способах помелу кави Чим вище температура обжарювання зерен, тим виразніше проявляється смак карамелі і знижується рівень гіркоти. В результаті Іспанської обжарювання кави перетворюється практично на вугілля, що повністю видаляє з них кислинку, підсилює смак карамелі. Визначити добре обсмажені зерна можна за зовнішнім виглядом — їх поверхня повинна бути маслянистої і сяючою. Якщо зерна сухі та тьмяні, то обсмажувалися давно, або використовувався не кращий сорт. Середня обжарка частіше Віденська при температурі від 225 до 230 градусів. Цей варіант ідеально підходить для еспрессо. Тим, хто шукає дійсно хороший кави в зернах, але поки що має недостатньо досвіду в подібних справах, рекомендується використовувати саме цей тип обсмаження з подальшим переходом на темну, якщо міцності напою стане недостатньо. Топ популярних кавових марок для заварювання в кавомашині У кожного свої уподобання щодо смаку, аромату, міцності напою. Тим не менш, вибирати простіше з звуженого кола провідних марок зернової кави, якому довіряють прихильники напою з багатьох країн.