Як вибрати меблевий лак

3-15-2017

Найбільш затребуваними сьогодні є чотири типи лаку для меблів, саме на них ми зупинимося детальніше.

Нітроцелюлозний лак для меблів

Лак меблевий нц-218 (нітроцелюлозний) – один з найбільш популярних в наші дні, він створений на основі смоли, коллоксилина та органічних сумішей. Лак нц меблевий відмінно підходить для покриття будь-яких дерев’яних поверхонь, у тому числі і тих, які знаходяться в житлових приміщеннях. Лак цього типу відрізняється підвищеною твердістю і гладкістю, чудовими декоративними якостями. При температурі 20 градусів за Цельсієм висихає в середньому за годину, після повного висихання він абсолютно не небезпечний для здоров’я.Лак для меблів на водній основі. Рекомендую купити масло для мебели

Украй затребуваний серед майстрів меблевий водний лак. Він є екологічним покриттям, так як це лак на водній основі, не містить токсинів. Водна основа робить його ще і пожежобезпечним. Є у лаку цього типу та інші незаперечні плюси: він не має різкого запаху, покриття, що швидко сохне, виходить еластичним і одночасно дуже міцним. Єдиний нюанс – будь водний лак для меблів не можна назвати вологостійким, тому його не варто використовувати для приміщень з високим рівнем вологості.

Меблевий лак на водній основі буває декількох типів: поліуретановий, однокомпонентний, двокомпонентний, акриловий лак для дерева. Лаки водні з двох компонентів на основі поліуретану міцніше водних однокомпонентних.

Меблевий лак акриловий

Акриловий меблевий лак на водній основі теж відрізняється високою міцністю. Деревина, покрита акриловим лаком, залишається природного кольору (без жовтизни), зберігає свою фактуру. Єдиний нюанс – акриловий лак для меблів, не є вологостійким, тому його не варто використовувати для приміщень з високим рівнем вологості.Поліуретанові лаки для меблів

Поліуретанові меблеві лаки – це склади з діізоціанатів і гідроксилвмісних поліфункціональних сполук (поліефірів). Такі покриття виробляють двох типів, у вигляді одно – і двокомпонентних композицій. Поліуретановий лак для меблів другого типу застосовують, змішуючи його компоненти (ізоціанати та розчини) безпосередньо перед роботою. Поліуретанові Лаки відрізняються підвищеною еластичністю і міцністю плівки, стійкістю до стиранням, впливів хімічних і механічних. Отримане покриття не жовтіє і не тріскається навіть через багато років. Сфера їх застосування дуже широка – ними можна сміливо покривати не тільки меблі, але і паркетПрозрачный або кольоровий?

Найпопулярнішим є безбарвний лак для меблів, оскільки він універсальний. Застосовують прозорий лак для меблів, виготовленої з дорогих порід деревини, то є дуба, бука, червоного дерева і т. д. Безбарвний меблевий лак відрізняється непомітністю, так як через нього повністю проглядається природна фактура матеріалу.

У свою чергу, кольоровий меблевий лак використовують для обробки менш цінних видів деревини. Він дозволяє вирішити одразу три завдання:

захист поверхні від ушкоджень різного походження;
поліпшення колірних характеристик;
додання деревині благородності (кольоровий лак для меблів здатен зробити її вигляд більш дорогим).
Кольори меблевого лаку

Кольори лаку для меблів приємно дивують різноманітністю. Сьогодні можна придбати лак для меблів в кольорах всієї палітри RAL. Потрібно враховувати те, як вони вбираються (наприклад, водні проникають менш глибоко). Також грає роль блиск – чим його менше, тим світліше виглядає виріб. Вивести світлі кольори меблевого лаку на темній деревині досить складно і в подальшому вона в будь-якому випадку буде темніти.

Останнім часом особливо популярним мінімалізм, тому все частіше використовують білий лак для меблів чорний меблевий лак. Білий меблевий лак ідеально підходить для паркету і світлих порід дерева – він робить приміщення більш просторим. А чорний лак для меблів дозволяє надати строгість і особливий лиск.