Як вибрати хорошого юриста

10-9-2020

Юрист – це той фахівець, який потрібно в складних ситуаціях, пов’язаних з дотриманням закону. Спроби самостійно вирішити проблеми, пов’язані з дотриманням закону, обходяться дорого. Спірні питання вирішуються на користь того, хто відрізняється розумінням законів і здатністю грамотно їх використовувати. У повсякденному житті люди стикаються зі спірними ситуаціями не кожен день, але коли ситуація назріла, знайти хорошого юриста означає виграти справу. Також хочемо вам порекомендувати https://www.urvista.law/ АТ «URVISTA» – багатопрофільне адвокатське об’єднання.

Складіть список друзів і знайомих, хто вже стикався з ситуаціями, які вимагають присутності утвореного юриста.

Особисте спілкування

Поспілкуйтеся з кожним особисто, розпитайте і з’ясуйте деталі:

  • Чим закінчилася справа?
  • Чому справа закінчилася саме таким рішенням, і хто вплинув на результат?
  • На яких умовах працював юрист, і яку частку відповідальності за результат справи він брав на себе?
  • Як довго тривав розгляд і від чого це залежало? Як юрист вплинув на тривалість процесу?
  • Як юрист працював з даними, збором інформації, зі свідками?

Це мінімальний набір питань, які необхідно з’ясувати.

Якщо юрист не пояснює і не інтерпретує клієнту пункти закону, то від такого юриста краще відмовитися. Це вказує на те, що у нього не вистачає досвіду чи розуміння проблеми і немає стратегії. Уміння слухати, не перебиваючи, відрізняє грамотного юриста. Він задає питання після вислухавши розповідь, роз’яснює можливий результат справи, обґрунтовуючи висновки. Грамотна мова – відмінна риса освіченої людини. Юрист здатний донести до клієнта необхідність стримувати емоції і налаштовувати на спілкування по суті.

Якщо юрист не працює зі свідками, не пояснює, що саме від них вимагається і пускає підготовку свідків на самоплив, то від його послуг краще відмовитися. Юрист повинен пояснити порядок дій і манери поведінки свідків у залі суду. Люди, які вперше виступають в суді, губляться, їм необхідний мінімальний інструктаж.

На що подивитися

Кабінет юриста говорить багато про здібності свого господаря. Книги в кабінеті вказують на ступінь прагнення вдосконалюватися. Старі підручники з юриспруденції вказують на те, що господар кабінету читає специфічну літературу рідко. Тома з законами вказують на педантичність і прагнення до точності.

Чванливі предмети в кабінеті вказують на прагнення юриста до позування. Справа вести він буде так само на показ, не вникаючи глибоко в проблему.

Рейтинг юриста вимірюється кількістю виграних справ. У хорошого юриста повинні бути задоволені клієнти. Не соромтеся попросити у нього резюме. При виборі юриста звертайте увагу на його спеціалізацію. Юристи, які досягли успіху в кримінальних справах, можуть погано орієнтуватися в справах цивільних. Вузька спеціалізація вказується на цілеспрямоване самовдосконалення в конкретній темі. Віддавайте перевагу вузьконаправленим юристам. Широкий профіль вказує на поверховість знань, юрист ще не знайшов себе.

Складання та ведення документації – важливий навик юриста. Грамотне складання заяви або скарги, з посиланнями на статті закону, відрізняє хорошого фахівця.

Юрист повинен бути пунктуальним і організованим. Запізнення або забудькуватість неприпустимі. Він повинен самостійно відслідковувати важливі дати і стежити, щоб не було накладок.

висновки

Найважливіший навик юриста – вміння домовлятися. Завершення справи мировою угодою економить час, гроші, нерви. Укладення мирової угоди сприяє завершенню справи без касаційних скарг і переглядів рішення, скорочує період очікування видачі рішення суду і задовольняє всі сторони розгляду одночасно.