Як вибрати антену ТВ

1-4-2018

Телевізійні антени умовно поділяються за місцем установки, типу посилення сигналу, діапазону частот.

За місцем установки — кімнатні та зовнішні.
Кімнатні антени встановлюються всередині приміщення. Важливо: прийом на кімнатну антену можливий тільки там, де рівень сигналу досить високий — такі місця називають зонами впевненого прийому. Насправді таких зон не так вже й багато. Не дуже багато шансів отримати з допомогою кімнатної антени якісну «картинку» в селі, на дачі та інших віддалених від ретранслятора місцях. Звичайно, хочеться обійтися симпатичною витонченої конструкцією, а не лазити по дахах і балконах, але закони фізики обійти ніяк не вийде.Хочу порекомендувати купити mimo антенны

Увага: твердження, що кімнатна антена буде добре приймати сигнали в будь-якій кімнаті, в корені помилково! Кожен випадок слід розглядати окремо і підбирати підходящу антену.

Зовнішні антени мають значно кращі параметри і можуть застосовуватися в більшості місць, включаючи заміські будинки і дачі. Установка зовнішньої антени вимагає істотних зусиль і деякого досвіду, але отриманий ефект з лишком окупить ваші старання. Зовнішні антени майже завжди можуть забезпечити кращу якість прийому!

За типом посилення сигналу — пасивні і активні.
Пасивні антени приймають і підсилюють сигнал за рахунок своєї конструкції (геометрії). Вони не підключаються до електричної мережі і не мають активних елементів підсилення: транзисторів, мікросхем або інших електронних компонентів. Таким чином, пасивна антена не вносить власних перешкод і шумів (які неминуче виробляються різними електронними компонентами) в приймається сигнал. У той же час, в деяких ситуаціях її власних можливостей не вистачає для якісного прийому.

Активні антени підсилюють приймається сигнал не тільки за рахунок особливостей конструкції, але і за допомогою електронного підсилювача, якими вони оснащені. Підсилювач може бути змонтований усередині корпусу антени або окремо від нього. Живлення здійснюється від побутової електромережі за допомогою адаптера (блоку живлення). Слід пам’ятати, що підсилювач є джерелом власних шумів. В деяких випадках в прийнятому телесигнале можуть виникати перешкоди і спотворення, наприклад:

— при використанні активної антени в зоні і без того впевненого телеприема,

— при неправильному виборі підсилювача з дуже високим посиленням (це той випадок, коли все добре в міру!),

— при використанні низькоякісних підсилювачів невідомих фірм і виробників.

За прийнятими частот — канальні, діапазонні і всеволновые.
Канальні антени призначені для прийому тільки окремих частотних каналів, застосовуються в спеціальних умовах — для пересічного телеглядача вони практично не бувають потрібні.

Діапазонні антени використовуються там, де потрібно приймати тільки МВ, або тільки ДМВ. Зокрема, для віщання цифрового ефірного телебачення в Росії застосовується тільки ДМВ-діапазон. Якщо антена купується тільки для прийому цифрового ТБ, то досить антени, що працює тільки в ДМВ діапазоні.

Всеволновые антени здатні одночасно приймати сигнали обох діапазонів: МВ та ДМВ. Найчастіше телеглядачі потребують саме таких антенах, тому як різні телеканали в Росії транслюються в МВ-діапазоні, так і в ДМВ діапазоні.

Технічні характеристики антен

Антена, як і будь-який електронний пристрій, що володіє цілим рядом параметрів і технічних характеристик. Частина з них описується в паспорті виробу, частина — тільки в технічних умовах. Навряд чи пересічному покупцеві потрібні всі ці цифри. Напевно, єдина технічна характеристика, на яку варто звернути увагу споживача — це посилення антени або коефіцієнт підсилення. Вимірюється в децибелах (дБ). Чим вище значення — тим краще здатність антени посилити ТВ-сигнал. Але як було сказано вище, не завжди велике посилення призведе до кращого зображенню. Посилення повинно відповідати місця установки антени! Іноді недобросовісні виробники або продавці вказують на упаковці і в паспорті виробу захмарні коефіцієнти підсилення, не мають нічого спільного з дійсністю. Якщо на антені вказані цифри вище 40-45 дБ — до такого виробу варто ставитися дуже обережно. А якщо ви бачите 80, 90, 120 дБ — майже напевно вас вводять в оману. Не купуйте!

Збірка, установка і настройка

Придбання антени — це ще не все, що потрібно для якісного прийому телевізійних сигналів. Антену потрібно правильно зібрати, грамотно встановити, підключити та налаштувати. Збірка зазвичай докладно описана в паспорті виробу або на упаковці. Уважно прочитайте інструкцію перед початком складання, а краще — до покупки! Зверніть увагу на рекомендоване місце встановлення антени, порядок підключення до телевізора і досягнення найкращої якості прийому. Якщо в інструкції ви бачите кострубатий машинний переклад, помилки і неточності, неякісні та незрозумілі ілюстрації — відмовтеся від придбання такої антени!

Встановлену антену необхідно підключити до телевізора. Це робиться за допомогою коаксіального кабелю, який у багатьох антен є в комплекті поставки. Але якщо антена купується без кабелю (часто, зовнішня антена), або довжини кабелю недостатньо — варто поставитися з усією серйозністю до його покупки! Для телевізійних антен необхідно застосовувати кабель з хвильовим опором 75 Ом. Ця цифра вказується на самому виробі. Якість кабелю складається з якості використовуваних матеріалів і якість виробництва. Чим щільніше оплетка кабелю і чим товще центральна жила — тим кабель краще і, звичайно, тим він дорожчий. Не варто гнатися за дешевизною, адже поганий кабель може звести нанівець всі переваги гарною антени!

Настройка ж антени найчастіше зводиться до правильної орієнтації її на телецентр. Методика проста — повільно повертайте антену в горизонтальній площині, одночасно спостерігаючи за якістю прийнятого зображення. При налаштуванні зовнішньої антени — скористайтеся допомогою другої людини.

Для кімнатних антен при перемиканні ТБ-каналів можливі ситуації, коли потрібно міняти посилення або підлаштовувати положення МВ – або ДМВ-частин антени. Це нормально і є своєрідною платою за розміщення антени усередині приміщення. Про настроювання антени має бути докладно написано в її паспорті.

Поради та приклади

Часто покупець не може з вибором відповідної телевізійної антени. Тут, насамперед, необхідно визначити, для яких завдань купується антена, в яких умовах їй належить працювати. Вибір антени по зовнішньому вигляду може призвести до невдоволення неякісним зображенням на екрані телевізора.

— Якщо мова йде про прийняття якогось невеликого кількості каналів, то можна обмежитися вибором кімнатної антени бюджетного сегмента. Але слід чітко усвідомлювати, що кімнатна антена часто не забезпечить якісний прийом всіх каналів — це компромісний варіант, якщо інші варіанти зовсім не підходять. Серед кімнатних антен краще вибирати спрямовані.

— Направляйте антену в бік телецентру або ретранслятора.

— Якщо вікна кімнати, де встановлено телевізор, виходять в бік телецентру, вам може підійти віконна антена — вона кріпиться на склі, і за рахунок цього, хоч і є кімнатної, в деяких випадках може скласти конкуренцію зовнішнім.

— Чим далі від телевежі передбачуване місце установки антени, тим з більшим посиленням знадобиться антена. При відстанях понад 15 км хороший прийом може забезпечити практично тільки зовнішня антена.

Пам’ятаєте! При невеликій відстані від телевежі, вбудований підсилювач буде перевантажуватися потужним сигналом, що може привести до різкого погіршення прийому всіх каналів.