як вибрати амортизатор для вашого авто

8-5-2018


Сучасний розпещений технологіями автомобіліст звик до комфорту і зручності. Одну з ключових ролей в забезпеченні комфорту грають амортизатори.

Існує безліч видів амортизатор для вашего авто, які, незважаючи на різницю в конструкції та принципи роботи, призначені лише для того, щоб вчасно і ефективно гасити вібрації і коливання. До речі , сам сайт дуже простий у користуванні.

Якщо б у автомобіля не було підвіски, кожен дефект дороги так чи інакше відривав колеса від полотна, що знижувало б кофморт і кількість точок контакту з дорогою. А це вже втрата керованості.

Відчути себе у максимально хардкорних умовах можна за кермом, наприклад, звичайного прокатного карта. Він не має абсолютно ніякої підвіски і жорстоким настільки, що з незвички багато водії отримують синці і подряпини на спині.

На ринку сьогодні представлені різні типи амортизаторів, які розрізняються по конструкції. Найпоширенішими є гідравлічні масляні двотрубні.

Вони досить надійні, якщо виробником є фірма з гарною репутацією. Якщо вибрано бюджетний варіант, часто їх вистачає на кілька тисяч кілометрів, після чого вони вже або «сопливі», або повністю непридатні для комфортного пересування. Хоча, зрозуміло, ресурс багато в чому залежить від якості доріг і манери водіння.

Їх найбільшим недоліком, як це не дивно, є погана пристосованість до поганих дорогах. Таким чином поршень всередині починає переміщатися вгору-вниз з дуже великою швидкістю і, відповідно, нагрівати себе і робоча речовина. Воно піниться, утворюючи бульбашки, які позбавляють його «пружних» властивостей.

Є також і газові однотрубні. Їх конструкція досить проста. Всередині використовується стиснений азот і, як не дивно, масло, яке закачане у верхню частину стійки.

У них робочою камерою виступає сам корпус, що дозволяє збільшити об’єм робочої рідини і газу. Вони славляться високою тепловіддачею, що дозволяє уникнути перегріву і, отже, втрати властивостей за спінювання масла. Крім того, вони добре реагують на зміни якості дорожнього полотна.

Їх зазвичай встановлюють для пересування по не дуже хорошим дорогам на досить високих швидкостях.

Змішаний тип газо-масляних амортизаторів у двотрубному корпусі також одержав широке поширення, але багатьох відлякує ціна. В їх пустотілий корпус закачується азот, який повинен поглинати тиск і запобігти закипання масла в активному режимі роботи.

Їх відмітною особливістю є жорстка реакція на нерівності і більша витривалість у порівнянні з попередніми типами.

Всі три описаних вище типу використовуються повсюдно, але вже дуже не нові. Технологія давно відпрацьована і якісні амортизатори відомих брендів найчастіше живуть довго і дарують комфорт і м’якість поїздки.

Але прогрес не стоїть на місці. Електроніка сьогодні використовується вже далеко не тільки в акумуляторній батареї. У сучасних авто цифрова панель приладів, величезний РК-дисплей, електропривод кришки багажника, а іноді і всього автомобіля.

Так і амортизаторами: до них електрики теж дісталися. Насправді, це сталося вже більше десяти років тому, але в наші дні технології видерлися на воістину космічний рівень. Інженерам здалося мало одного ступеня жорсткості стійки. Вирішено було придумати спосіб змінювати жорсткість амортизатора «на льоту».

Зрозуміло, з допомогою електрики, а вірніше, електромагнітів. Саме з їх допомогою забезпечується автоматичний контроль плавності ходу. Такі стійки бувають двох типів: з електромагнітними клапанами і з магнитореологической рідиною. Для початку розберемо, що ж собою представляє перший тип і паралельно відзначимо високу вартість таких пристроїв.

Традиційні амортизатори відрізняються постійним перерізом трубки, по якій перетікає робоча рідина. Адаптивні амортизатори з електромагнітними клапанами здатні змінювати діаметр цього перерізу. За те, наскільки змінити розмір перерізу, відповідає бортовий комп’ютер, який збирає цілий масив даних з величезної кількості датчиків. У хід йде все: кліренс, прискорення кузова в різних площинах, реакція самих амортизаторів на стиск або відбій, величина ходу підвіски.

Аналіз цих даних відбувається в реальному часі, після чого комп’ютер відправляє на кожен з амортизаторів індивідуальну команду. Реакція не змушує себе чекати — адже ми маємо справу з електронікою. За частки секунди клапан змінює подовжній перетин каналу в трубці, що відбивається на швидкості потоку робочої рідини.

Другим варіантом виступає амортизатор з магнитореологической робочою рідиною. За цим зарозумілим назвою ховається вельми простий механізм роботи. Магнитореологическая або феромагнітна рідина насичена дрібними металевими частинками, які вільно реагують на зміну магнітного поля навколо них .Тобто на соленоїді навколо поршня амортизатора.

Як тільки на соленоїд подається струм, частинки шикуються у певному порядку, змінюючи в’язкість рідини, в якій розчинені. Чим сильніший струм, тим нижче в’язкість рідини і тим жорсткіше сам амортизатор.

Такі «магнітні» амортизатори застосовуються на дорогих спорткарах, де важлива кожна мілісекунда. З усіх типів адаптивних підвісок саме вони змінюють властивості амортизатора швидше всього.

Але не електрикою єдиною. Нехай ті самі «сітроени» з плавною гидропневматикой, здатною змінювати кліренс на астрономічні величини, що вже канули в лету, все ж технологія не забута. Горезвісна «пневма» все ще встановлюється мало не на кожен статусний кар, покликаний забезпечити максимальний комфорт від поїздки.

Адаптивна пневмопідвіска влаштована таким чином, що в ній не використовуються традиційні пружини. Замість них автомобіль оснащується особливими пружними балонами з повітрям. Кожна пневмостойка при цьому може регулюватись індивідуально за допомогою пневмопривода з електронним управлінням.

До речі, система Hydractive третього покоління компанії Citroen використовує електромагнітні клапани всередині амотризаторов для регулювання жорсткості.

Одним з останніх нововведень в мистецтві плавного ходу є система з гидропружинной стійкою. Вона застосовується на топових моделях Mercedes-Benz і являє собою амортизатор з пружиною, але доповнений гідравлічним циліндром.

Але це, зрозуміло, далеко не всі. Система використовує величезну кількість акселерометрів, які відстежують прискорення кузова в різних площинах, і стереокамери, скануючі дорожнє полотно на відстані до 15 метрів попереду. Отримані дані комп’ютер використовує для своєчасного відкриття або закриття гідроклапанів в кожній з інноваційних стійок.