Як розвивати мислення дитини

3-24-2018

Розвиток фантазії у дітей тісно пов’язане з уявою. Дитина мислить конкретними образами, представляючи їх у незвичних життєвих ситуаціях. Чому б не використати цю особливість психіки дітей? Придумувати продовження до улюбленої казки, складати історії про проходженні улюбленої іграшки, уявляти, як змінився б світ, якщо малюк став чарівником.Рекомендую почитати про Развитие ребенка www.childdevelop.ru/

2. СТАЄМО АКТОРАМИ
Театр – це справжнісінький вигадка. Перевтілитися в якогось героя, прожити частинку його життя – це те, що підкаже вам, як можна розвинути фантазію дитини. Щоб зацікавити малюка театром, треба спочатку сходити на справжню виставу. Прийшовши додому, спробуйте розіграти сподобалися сцени самостійно. Якщо виходить вжитися в образ, сміливо купуйте чаду ляльковий театр – пальчиковий або іграшки на руку. Незабаром в дитячій з’явиться своя театральна студія. Тільки пам’ятайте, щоб у малюка не згасла фантазія, йому треба давати емоційну підтримку. Кожен спектакль повинен бути справжнім – зі сценою, декораціями, акторами і, звичайно, глядачами.

3. МАЛЮЄМО КАРТИНИ
Що більш за все доступно малюкові? Звичайно, живопис! Заохочуйте будь-яке прагнення дітей до творчості: малювання пальчиковими фарбами або пензлем, олівцями або крейдою, на папері або асфальті, а, може бути, і просто на піску. Дивно, але дитина бачить образи навіть у найпростіших карлючках! Не смійтеся над малюком, навпаки, заохочуйте: дивуйтеся, запитуйте про сюжет картини, шукайте образи разом. Поступово до живопису додавайте ліплення і аплікацію.

4. ГУЛЯЄМО
Що ви робите на прогулянках з дитиною? Розмовляєте з матусями, а чадо вовтузиться в пісочниці? А якщо сісти поряд з малюком і разом побудувати замок; або пройтися з ним по алеї і подивитися, на що схожі дерева; вийти на прогулянку після дощу, побігати по калюжах і запустити веселим джерельця паперові кораблики? Не бійтеся виглядати смішними, адже незабаром ваш скарб подорослішає!

5. ГРАЄМО
Догори ногами

Спробуйте прожити хоча б кілька хвилин догори ногами. Лягайте разом з дитиною на диван чи ліжко, свешивайте голову і дивіться, як виглядають предмети, коли дивишся на них знизу вгору. Освоїлися? А тепер відправляйтеся в подорож. Уявіть, що ви пливете на кораблі і вирішили подивитися, що робиться в підводному царстві. Що ж там відбувається, які чарівні риби пропливають? А може, захований на дні скриня зі скарбами?!

Розвиток фантазії у дітей

Смешилки

Відмінна гра для мами і дитини. Завдання ведучого – розсмішити другого гравця. Можна придумувати всякі нісенітниці, те, чого взагалі не може бути в житті. Засміється чи суперник?

Веселі асоціації

Ведучий кидає м’яч і говорить яке-небудь слово, а той, хто ловить, повинен швидко придумати синонім. Хто не зміг, той стає ведучим. Діти можуть проявити всю свою кмітливість, адже відповідь може бути не тільки в літературній формі. Наприклад, сковорода – жарилка, ручка – пісалка, ковдра – укрывалка.

Нестандартне мислення допомагає людині легше адаптуватися та почувати себе комфортно в постійно мінливому світі, легко засвоювати нові знання та вміння, підкорювати нові вершини і відкривати нові горизонти