Як правильно вибрати сабвуфер в автомобіль

11-24-2017


Сабвуфер — це пристрій, який призначений для відтворення низьких частот звуку. Сабвуфер розрахований на відтворення звукових хвиль з частотою від 10 до 150 Гц. Потрібно мати на увазі, що цей пристрій є доповненням до акустичної системи і не можна підключити тільки його. Самим оптимальним варіантом буде підключити попереду дві колонки, ззаду дві колонки і сабвуфер. Якщо поставити автомобіль тільки один сабвуфер, цього цілком вистачить. Добре буде, якщо попереду будуть високочастотні динаміки.Хочу порекомендувати автомобильные сабвуферы

Автомобільні сабвуфери бувають двох типів: відкриті і корпусні. Як нескладно здогадатися, корпусні сабвуфери знаходяться в спеціальному корпусі, а відкриті — без нього. Відкриті сабвуфери вставляються під полицю ззаду або під заднє сидіння автомобіля. Корпусні сабвуфери бувають активними та пасивними. Їх різниця в тому, що в активні вбудований підсилювач, а пасивні — ні. Відмінності між ними є і в ціні. Пасивні підсилювачі в 2-3 рази дешевше. При виборі активних сабвуферів, потрібно бути уважніше, так як для зниження вартості в них часто вбудовують неякісні динаміки. Якщо у вас немає окремого підсилювача, а тип кузова вашого автомобіля універсал або хетчбек, то краще всього вибрати активний сабвуфер і не переживати, що полиця багажника не буде пропускати звук. В седанах, найкраще встановити сабвуфер відкритого типу в заднє сидіння. Такі сабвуфери потребують окремого джерела живлення.

Сабвуфери з корпусом бувають трьох видів:

1. Ящик з динаміком. У такий сабвуфер не входить повітря. Цьому типу сабвуферів характерні невеликі розміри чіткий бас, але не дуже сильний звук.

2. Фазоінвертор. У такий пристрій потрапляє повітря. При створенні сабвуфера величина, форма і розташування отвір з точністю розраховуються. Якщо цього не зробити, то сабвуфер буде видавати незрозумілі звуки і хрипи. При виборі сабвуфера зупиніться на самій відомій фірмі, тоді не прогадаєте. Сабвуфери з фазоінвертором є найпоширенішими.

3. Банд-пас ящик. У такому сабвуфері динаміки розташовані у ящику, а звук виходить із спеціального отвору. Високочастотні звуки чіткі, але тихі. В них велика увага приділяється красі. Робиться прозорий корпус і встановлюється гарна підсвітка.

У сабвуферах зазвичай використовуються динаміки діаметром від 8 до 15 дюймів. Чим більше величина динаміка, тим голосніше він грає. Кращим варіантом для автомобіля буде сабвуфер з динаміком діаметром 10-12 дюймів.