Як правильно вибрати автоматику для воріт

8-22-2018

Використання різного роду автоматичних систем для воріт забезпечує безпечне і зручне управління відкривають і закривають механізмами і дозволяє контролювати доступ на приватну територію, промисловий об’єкт або будь-яке інше закрите приміщення. Сучасна автоматика для воріт проста в обслуговуванні, практично безшумна і цілком доступна за ціною, саме тому в даний час наявність подібних систем є неодмінним атрибутом комфортної повсякденному житті. Однак до вибору такого роду пристроїв слід підходити з усією ретельністю, щоб уникнути різних проблем при подальшій установці і експлуатації механізмів. Хочу порекомендувати вибрати http://ryterna.com.kz/products/automation/avtomatika-dlya-otkatnyh-vorot/

Види автоматики для воріт
Комплект автоматичного обладнання, як правило, включає в себе повний привід (електромеханічний або гідравлічний) для забезпечення руху воріт, блок управління і систему забезпечення доступу на територію (всілякі радіобрелки і зчитувачі карт). Електромеханічні приводи відрізняються простотою конструкції і малою вартістю, ці пристрої дешеві в ремонті та обслуговуванні. Гідравлічні системи характеризуються більшою надійністю і складністю конструкції, що призводить до збільшення витрат на їх установку, так і на обслуговування. Будь автоматичний привід забезпечується системою, що забезпечує захист від перешкод електромережі, оснащується блоками, що регулюють швидкість руху воріт, і пристроями контролю зусилля і фіксації стулки в крайньому положенні.

Вибір систем автоматики
При виборі системи автоматики основними факторами, впливає на прийняття рішення, є маса і тип воріт і передбачувана інтенсивність їх роботи. Виходячи з цих даних, підбираються потужність двигуна приводу, швидкість закриття і відкриття, а також метод керування автоматикою. Наприклад, якщо планується використовувати ворота кілька десятків разів на добу (як правило, це різного роду приватні території), то цілком достатньо встановити автоматику побутового призначення, якщо ж інтенсивність використання набагато вище (склади, торгові і виробничі приміщення), то краще всього застосувати привід промислового призначення.

Автоматика для розпашних воротАвтоматика для розпашних воріт
Для облаштування розпашних воріт найбільше значення має ефективна площа полотна стулок, крім того, не слід забувати і про передбачувану вітрової навантаженні. На цей тип воріт встановлюють приводи трьох видів: важільні, лінійні і підземного монтажу. Лінійні системи найбільш популярні при автоматизації розпашних воріт, однак для їх установки зазор між стулкою і місцем кріплення приводу, як правило, не повинен перевищувати 6 – 8см. Важільні конструкції встановлюються в тих випадках, коли неможливий монтаж лінійних приводів. Влаштування підземного монтажу застосовують, коли необхідно зберегти вигляд воріт і стулок недоторканим (наприклад, для архітектурних пам’яток). Крім того, автоматика для воріт диктує необхідність обов’язково враховувати не тільки габарити і масу стулок, але і товщину стовпів воріт. При встановленні автоматики на різного роду відкатні ворота слід, насамперед, враховувати кліматичні умови експлуатації. Це пов’язано з тим, що чим нижче температура, тим більш потужним повинен бути сам привід. Тому необхідно ретельно вивчити заводські характеристики моделей, так як вироби багатьох виробників не розраховані на роботу при температурі нижче -20°С При експлуатації в холодних регіонах найбільш підходящими будуть пристрою з редуктор в масляній жирної ванні.

Автоматика для відкатних воротАвтоматика для відкатних воріт
Для відкатних воріт використовуються виключно приводи, перетворюють обертальний рух в поступальний за допомогою зубчастого колеса і спеціальної зубчастої рейки, встановленої на стулці. Сам привід монтується на фундамент поруч з воротами. Крім того, при виборі механізму слід враховувати вагу стулки. При автоматизації підйомних секційних воріт необхідно в першу чергу звертати увагу на площа полотна, а, отже, і на його вагу. На ворота цього типу монтуються стельові (вони ж ланцюгові) і осьові (або ж вальні) приводи. Стельові приводи застосовують для невеликих воріт, як правило, в приватних гаражах. Створюване цими механізмами зусилля передається поднимаемому полотна через ланцюгову передачу. Ці пристрої використовують при зниженому, похилому або стандартному монтажі, при їх установці потрібно враховувати тип підйому полотна і його висоту. Осьові конструкції застосовують для воріт великих габаритів і високої інтенсивності, а також при наявності притолоки більше 600мм. Ці приводи обертають безпосередньо вал торсіонного механізму. При монтажі осьових систем важливо враховувати бічні відстань від стіни до краю отвору (вони повинні становити не менше 250мм), масу і габарити воріт.

Комплектація автоматичних воріт
Крім того, при виборі автоматичних систем для воріт необхідно звертати увагу на комплектацію моделей додатковими пристроями. Важливими моментами є кількість забезпечують доступ пультів і можливість поєднувати на одному пульті відкриття різних воріт. Системи для розпашних та відкатних воріт, як правило, комплектуються спеціальними датчиками і сигналізують маячками, що дозволяють попередити затискання в прорізі пішохода або автотранспорту і повідомляють про початок руху стулок.
Також слід враховувати той факт, що при замовленні воріт та автоматики в комплекті, їх загальна вартість буде нижче, ніж при окремому замовленні, оскільки знижуються витрати на доставку і монтаж конструкцій.

При виборі систем автоматики для воріт потрібно звертати увагу і на фірму – виробника. В даний час в Росії широко представлені відомі європейські (як правило, італійські та німецькі) компанії, що спеціалізуються на подібних пристроях. Відмінною рисою німецьких виробів є велика кількість електроніки та наявність унікальних роз’ємів для пристроїв керування, що часто ускладнює підключення до них виробів інших фірм. Крім цього, німецькі моделі характеризуються традиційно високою якістю, і, найчастіше, підвищеної через престижу марки ціною. Італійська автоматика для воріт відрізняється цілком прийнятною вартістю, а за якістю і надійності багато моделі ні в чому не поступаються німецьким аналогам. Встановлення різного роду автоматизованих систем для воріт дозволяє значно полегшити контроль над доступом на закриту територію і істотно спрощує експлуатацію відкривають механізмів (особливо при великій інтенсивності їх використання).