Як дізнатися, які панельні радіатори опалення краще

5-23-2018

Щоб дізнатися, які краще панельні радіатори опалення, потрібно порівняти їх основні характеристики і особливості конструкції.
Розглянемо, на які параметри варто звернути увагу при покупці радіатора, дізнаємося про інноваційних технологіях і дизайнерських рішеннях, що використовуються провідними світовими виробниками. Рекомендую купити радыатори на сайті https://lemax-radiator.ru/ по доступній ціні

Панельний радіатор являє собою опалювальний прилад, що працює за принципом комбінованого (променистого і конвективного) теплообміну.

Основним конструктивним елементом опалювального приладу даного типу є панель прямокутної форми – зварені по контуру сталеві листи, в яких штампуванням виконані канали для руху рідини. Панельні радіатори є цілісним опалювальним приладом і не діляться на секції. Як і інші радіатори, у побуті їх називають «батареями», хоча в даному випадку ця назва є не зовсім коректним через відсутність вищезазначеного секційного поділу.

Пристрій панельного радіатора.

Пристрій панельного радіатора.

Конструктивні особливості
Радіатор даного типу може складатися з однієї або декількох панелей (як правило, не більше чотирьох). До панелей з внутрішньої сторони приварюється конвективний елемент – сталевий профільований лист П-образного перетину. Конвектор нагрівається від панелі і віддає тепло проходить через нього повітря. Застосування конвективних елементів дозволяє підвищити теплову потужність приладу до 60%.

Для чого ж тоді виробники випускають моделі без конвективних вставок? Справа в тому, що, незважаючи на значне збільшення потужності, конвективні вставки є місцем рясного накопичення пилу, для видалення якої необхідно використовувати спеціальну щітку. Прилади без конвектора застосовуються в приміщеннях, до яких висуваються підвищені гігієнічні вимоги – наприклад, у медичних установах.

Різноманіття типорозмірів панельних радіаторів.

Різноманіття типорозмірів панельних радіаторів.

На що звернути увагу при виборі?
Щоб визначити, які краще панельні радіатори опалення серед різноманіття моделей різних виробників, потрібно порівняти між собою їх основні параметри.

Тип панельного радіатора
Радіатори можуть мати різну кількість панелей і конвекторів, що зазначається в їх маркування за типом. Маркування за типом містить дві цифри, перша з яких показує кількість панелей, а друга – конвективних елементів. Наприклад, тип 21 – дві панелі, до однієї з яких приварений конвектор.

Типи панельних радіаторів.

Типи панельних радіаторів.

Геометричні розміри панелі.
До основним геометричним розмірам панелі відносяться її довжина, висота і ширина, а також крок розташування циркуляційних каналів. Ці розміри визначають площа тепловіддачі, яка безпосередньо впливає на ефективність приладу.

Основні геометричні розміри.

Основні геометричні розміри.

Геометричні розміри конвективного елемента
До них відносяться глибина конвектора, кількість вигинів і товщина металу. Глибина і число вигинів визначають площу поверхні тепловіддачі, товщина матеріалу впливає на інерційність опалювального приладу.

Товщина листа металу панелі конвектора
Діаметр приєднувальної різьби
У більшості випадків у сталевих радіаторах використовуються приєднувальні патрубки з внутрішньою різьбою діаметром 1/2 дюйма або зовнішнім діаметром 3/4 дюйма. За бажанням покупця радіатор може комплектуватися перехідниками одного з перерахованих вище варіантів.