Як акумулятори працюють в смартфоні

7-22-2019

Как аккумуляторы работают в смартфоне
Як правильно заряджати акумулятор смартфона, щоб батарея не втрачала ємність і довше служила. Це питання цікавить практично всіх власників розумних телефонів і планшетів. Адже, якщо в процесі експлуатації ємність батареї істотно знизиться, то користувачеві доведеться звертатися в ремонт телефонів і робити тут заміну акумулятора. Робити цього особливо ніхто не хоче, так що, спробуємо розібратися з проблемою і з’ясувати, чи можна вплинути на термін служби батареї і як це зробити.

Практично у всіх сучасних смартфонах встановлені літій – іонні або літій – полімерні батареї. Акумулятори цього типу, на відміну від своїх нікелевих попередників, при підключенні до зарядного пристрою не обов’язково повинні бути повністю розряджені. Більш того, розрядка «0» чревата для них скороченням терміну служби.
Ще один міф пов’язаний з тим, що пристрій може без шкоди простояти на зарядці хоч тиждень. Справа в тому, що в такому стані батарея періодично продовжує живитися до свого максимального рівня ємності, а отже, образно кажучи, продовжує працювати в стресових умовах. У той же час, не слід надовго залишати акумулятор повністю розрядженим. У цьому випадку, ємність батареї точно зменшиться.

Підживлення батареї протягом дня теж викликаємо масу домислів і розмов. Одні користувачі вважають, що заряджати пристрій шкідливо, а інші, навпаки, при першому зручному випадку прагнуть знайти розетку (і в гостях, і на заправці, і в ресторані). Насправді ж, така підживлення для сучасної батареї є досить корисною (її можна порівняти з дробовим харчуванням спортсмена).
А ось за температурним режимом експлуатації всього устрою і, звичайно ж, його акумулятора краще стежити. Справа в тому, що і спека, і холод однаково шкідливі для батареї.

А взагалі, абсолютно всі виробники мобільних телефонів і планшетів вважають, що не варто приділяти надто багато уваги процесу зарядки акумулятора. Будь-яка сучасна батарея здатна прослужити кілька років без заміни. А через 2 роки більшість власників, як правило, і так починають замислюватися про покупку нового смартфона. Якщо ж батарея в телефоні все – таки втратила ємність, а купувати новий гаджет Ви поки не збираєтеся, то приносьте його до нас – в сервісний центр . Для наших інженерів заміна акумулятора телефону або планшета – справа звична і досить просте.