Xiaomi почала блокувати” сірі “смартфони в деяких країнах

58

Користувачі почали повідомляти про раптові блокування “сірих” смартфонів компанії xiaomi.

Що сталося?

В асортименті виробника є моделі, які не продаються за межами піднебесної. З новинок можна згадати xiaomi mi 11 pro і xiaomi mix 4. Але існують держави, в яких ніяка техніка xiaomi офіційно не доступна. І ось в таких країнах компанія почала блокувати смартфони.

Першим про це написав житель куби на майданчику reddit. Він розповів знайому всім історію про те, як люди, подорожуючи по світу, купують телефони і потім перепродують їх у себе на батьківщині. Такі смартфони працюють протягом декількох днів, після чого на екрані з’являється повідомлення з текстом такого змісту:

«політика xiaomi не дозволяє продаж продукту на території, де ви намагалися активувати його. Для отримання додаткової інформації зв’яжіться безпосередньо з продавцем”.

Поки що про блокування повідомляють власники тільки відносно нових смартфонів. Наприклад, redmi 9t і redmi note 10s, які були анонсовані в січні і березні поточного року відповідно. Наскільки масовою є проблема, сказати складно, але вже відомо більш ніж про два десятки випадків тільки в кубі.

Компанія xiaomi блокує не всі смартфони поспіль. На reddit і xda developers користувачі пишуть про нормальну роботу ряду моделей, включаючи вище згадану redmi note 10s, які були куплені в сша, європі або індії. Проте, щоб уникнути блокування рекомендується встановити кастомну прошивку, розблокувавши попередньо завантажувач.

І що тепер?

Відразу відзначимо, що переживати завчасно не варто. Крім куби про блокування смартфонів повідомляють жителі сирії, ірану, судану і північної кореї. Всі ці країни об’єднує те, що там не продається взагалі ніяка техніка xiaomi офіційно. На сайті компанії ще й крим в списку є.

У нашому регіоні подібних проблем з “сірою” технікою не передбачається. Хоча на початку цього року виробник вирішив трохи закрутити гайки, заблокувавши можливість установки google mobile services на китайські версії смартфонів.

А ви знаєте, що

Найпопулярнішими товарами xiaomi на aliexpress є:

Для тих, хто хоче знати більше: