ВОДОЗАОЩАДЖУЮЧІ НАСАДКИ: 10 ПОРАД ПО ВИБОРУ

5-21-2018

Кожен з нас хоч раз тримав у руках шланг з водою і знає, що якщо прикрити пальцем отвір, то можна отримати спрямований струмінь води з досить сильним напором. Якщо ж відпустити палець, то пропускна здатність збільшитися, а тиск зменшиться. Подібним чином працюють найпростіші обмежувачі води. Таке обладнання з’явилося відносно давно, але так і не прижилося в квартирах, так як разом з споживанням падав і напір води, а це незручно. Про те як вибрати відмінної якості ванну та по гарній ціні Ви можете читать здесь

Сьогодні, коли мова йде про водозберігаючих насадках, маються на увазі насадки-аератори. Вода, проходячи через неї, розбивається на безліч тонких струменів і насичується повітрям, а на виході виходить цілісний м’який потік. Кількість води в ньому мало не два рази нижче, ніж в крані без водозберігаючих насадки, але відчути це неможливо – потік залишається комфортним для проведення гігієнічних процедур і миття посуду. Це відбувається за рахунок підвищення тиску і збільшення об’єму води бульбашками повітря. Користувач не відчуває зниження напору води, але при цьому, кожен раз включаючи воду, економить на рахунках за комуналку. Втім, є насадки, які просто розбивають потік води, але не насичують його повітрям.

Насадка має досить невеликі розміри, за формою нагадує ковпачок, який прикручується до виливу змішувача. Всередині у нього знаходиться кілька сіточок, а іноді і картридж для додаткового очищення води. Корпус насадки виконується з різних матеріалів: найдешевші – пластикові аератори, самі дорогі і довговічні – керамічні, латунні і бронзові. Спосіб установки насадки такий же простий, як і її принцип дії.

Водозаощаджуючі насадки дозволять не тільки заощадити воду, але і знизити рівень шуму. Багато хто відзначає, що струмінь води стає більш м’якою і рівною, а проблема бризок і зовсім зникає. Головне, що такі насадки можна легко і просто встановити на будь-кран у квартирі і на дачі, в готелі і офісі, а коштують вони зовсім недорого. Широкий вибір водозберігаючих насадок представлений на сайті https://www.mistersaver.ru, де також можна придбати інші пристосування для економії води та електроенергії.

№2. ТИП ПОТОКУ ВОДИ
Головним елементом водосберегающего апарату є сітка, осередки якої формують один з трьох різновидів потоку:

з аерірованія. Частково він нагадує газовану воду за рахунок насичення води бульбашками повітря. Візуально подібну сітку легко впізнати – вона має великі осередки. Навіть при максимальному напорі струмінь буде залишатися акуратною і не розбризкується на всі боки;
ламінарний є цілісним, не розсіяним. Сітка складається з невеликих сот, які, на відміну від першого представника, не насичують потік води повітрям;
насадки з потоком типу «спрей» легко дізнатися по отворах, розташованим по радіусу. Зовні такий потік нагадує маленький душ, і працює за тим же принципом, дроблячи єдину течію на безліч маленьких, спрямованих роздільно.
Врахуйте, що аератор знижує пропускну здатність змішувача з 12-18 літрів в секунду до 5-8. Це значно впливає на економію води і практично непомітно при повсякденних справах (помити руки, сполоснути тарілку). Однак, в тому випадку, якщо вам потрібно набрати відро, це займе набагато більше часу. Ванну до вечора і зовсім доведеться починати набирати в обід.

Тому при виборі товару варто врахувати наступне:

на кухню варто поставити ламінарна обладнання або з аерірованія, щоб уникнути бризок. Насадка типу «спрей» при високому розташуванні змішувача буде давати безліч бризок
у ванну кімнату підійде апарат зі спреєм, або зі спеціальним механізмом регулювання. Це невеликий гвинт, який можна підкручуючи залежно від поточних потреб споживача, збільшуючи, або, навпаки, зменшуючи напір. Також рекомендується залишити один з кранів без насадки.

№3. МАТЕРІАЛ ВИГОТОВЛЕННЯ НАСАДКИ
Як і будь-яка інша сантехніка, водозберігаючі насадки тривало контактують з проточною водою, яка може мати у складі різноманітні хімічні домішки. Довговічність насадки сильно залежить від матеріалу, що лежить в основі виробництва:

хромована або нержавіюча сталь – один з найбільш універсальних варіантів. Такі насадки виглядають естетично і прекрасно підходять для будь-яких змішувачів. Однак термін їх служби коротше, ніж у аналогів, оскільки метал швидко руйнується під впливом рідини, а сітка забивається і забруднюється;
латунь і бронза відрізняються високим опором руйнуванню, а при регулярному чищенні сітки від відкладень така насадка прослужить досить довго. Єдиний мінус – підвищена вартість;
пластикові насадки прості у виробництві і мало схильні руйнівним властивостями проточних вод. Вони коштують недорого, та і вибір досить пристойний, ось тільки в плані довговічності пластикові деталі поступаються всім конкурентам;
найкраще проявляє себе кераміка, з якої виконані внутрішні елементи пристрою, оскільки при належному догляді термін їх служби практично необмежений. Однак це суттєво впливає на ціну – керамічна продукція коштує дорожче всіх представлених вище.

№4. ТИП І РОЗМІР РІЗЬБИ НАСАДКИ
У бажанні заощадити воду не можна втрачати розум і брати першу-ліпшу насадку. Важливо звернути увагу на тип різьблення, яке буде залежати від типу різьби виливу. Подивіться на носик крана, щоб зрозуміти де розташована різьблення. Якщо вона знаходиться всередині виливу, то насадка буде укручуватися в нього і мати зовнішню різьбу. Якщо різьблення крана знаходиться із зовнішньої сторони, то насадку ви будете накручувати, а для цього необхідна внутрішня різьба. Все просто – переплутати щось буде вкрай складно.

З розміром різьблення все ще простіше. Для абсолютної більшості змішувачів (98%), установлених у вітчизняних квартирах, підійдуть насадки з різьбленням 22 мм і 24 мм. Втім, зустрічаються нестандартні изливы, і якщо ви підозрюєте, що у вас саме такий, то краще перед покупкою все перевірити. Штангенциркулем, лінійкою або рулеткою виміряйте діаметр виливу, або ж скрутіть заводський аератор і виміряйте його розмір.

№5. ОПТИМАЛЬНИЙ ВИТРАТА ВОДИ НАСАДКИ
Звичайний змішувач, навіть якщо на ньому встановлений розпилювач, дає набагато більше води, ніж потрібно людині, від 12 до 16 л/хв. Водозберігаючі насадки з різним ступенем комфортності дозволяють знизити витрату до 1,7-8 л/хв. Для кожної точки водоспоживання краще підібрати насадку з певним витратою води, так як, наприклад, для миття посуду і овочів необхідно більше води, ніж для умивання і чищення зубів. Отже, при виборі насадки можна керуватися наступними рекомендаціями:

для змішувача на кухні підійде насадка, яка обмежує витрату води до 5-8 л/хв;
для умивальника, призначеного вмивання і дрібного прання, — 3-6 л/хв;
для рукомийника, що використовується тільки для чищення зубів, гоління і миття рук, — від 1,7 л/хв.
Якщо у вас встановлена газова колонка, то краще, щоб витрата води у всіх змішувачах був однаковим. Це необхідно, щоб уникнути різких перепадів температури. У цьому випадку витрата води має бути не менше 4 л/хв. Деякі експерти, до речі, називають потік води 3-4 л/хв ідеальним, так як 2 л/хв – варіант, який сподобається не всім, а при 8 л/хв економія буде несуттєвою.

№6. РЕГУЛЮВАННЯ ВИТРАТИ ВОДИ
Економія води прекрасне, до тих пір, поки не знадобиться швидко набрати порівняно чимала кількість води. Щоб уникнути незручностей, деякі змішувачі можна взагалі залишити без насадок. Мова йде про таких місцях водозабору, як ванна. Якщо ж витрата води в одній точці може значно змінюватися, то краще використовувати насадку з регульованим потоком води. Вона буде незамінна для кухонного змішувача, який використовується для миття посуду (підходить невеликий витрата) і для набору відер води. Підійде такий змішувач і для санвузлів, в яких один змішувач використовується для подачі води в раковину і ванну.

Насадки з регульованим потоком води на аераторі мають спеціальний гвинт, який можна настроювати викруткою або звичайним кухонним ножем, обмежуючи витрати до 2 л/хв або збільшуючи його до 8 л/хв. Такі насадки коштують дорожче, але універсальність наявності. Вироби з постійним (нерегульованим) витратою обійдуться значно дешевше і прослужать довше, адже їх ніхто не буде постійно смикати.

№7. ДУШОВІ НАСАДКИ
Влітку споживання рідини сильно зростає – доводиться набагато частіше приймати душ, щоб освіжитися. Водозаощаджуючі насадки для душу існують двох різновидів:

встановлюється між душовим шлангом і лійкою. Вона регулює натиск води, знижуючи її витрата в півтора-два рази – з 12-18 літрів в хвилину до 6-8. Такий агрегат дозволяє значно економити при установці в місцях громадського користування – готелях, хостелах, тренувальних залах та інших подібних місцях;
водозберігаючих лійка працює за тим же принципом, що і звичайні аератори, з можливістю регулювати тип потоку. Як правило, в них передбачено кілька режимів, які можна перемикати в залежності від поточних потреб.
Зверніть увагу, що поряд з водозберігаючими лійками є і водозберігаючі змішувачі. У них вже вбудовані необхідні елементи для того, щоб знизити рівень водоспоживання. Варіант зручний, але більш дорогий у порівнянні зі звичайним змішувачем і окремої насадкою для нього.

№8. ДОДАТКОВІ ФУНКЦІЇ
В магазинах можна знайти насадки, які не просто будуть економити воду, але й виконувати ряд додаткових, корисних або просто забавних функцій. Зверніть увагу на наступні варіанти:

насадка з підсвічуванням. У неї вбудовані світлодіоди, які можуть перемикатися по черзі або ж давати певний відтінок в залежності від температури води. Зазвичай холодну воду підсвічують зніми, теплу – зеленим, гарячу – червоним, але можливі варіації. Головне, що така гра світла обійдеться вам зовсім безкоштовно: енергія для живлення світлодіодів виробляється мініатюрним генератором при проходженні потоку води. Функція економія води при цьому зберігається;