Військові вертольоти.

6-1-2017
військові вертольоти
військові вертольоти

Роль вертольотів в підтримці військ на полі бою постійно зростає. Це вірно не тільки тому, що вертольоти перевозять солдатів до місця бою, але вони також ведуть боротьбу з танками, будучи озброєними ПТУ Рамі.
Хоча швидкість вертольотів менше швидкості літаків, вони поєднують високу маневреність і здатність «висіння», що поступово відкрило їм багато можливостей в бою. Перші збройні вертольоти післявоєнного часу використовувалися для простих експериментів з кулеметами, ракетами класу «повітря-земля» і протичовневим зброєю. Величина корисного навантаження обмежувалася поршневим двигуном – не можна було нести багато озброєння на велику відстань або протягом тривалого часу. Каталог вертольотів можна знайти у великому обсязі.
Поворотною віхою для вертольота став перехід з середини 1950-х на газотурбінний двигун. Це знизило вагу планера, збільшило енергоозброєність, безпеку і надійність. Відмова одного двигуна двухдвигательного вертольота лише незначно погіршує його льотні характеристики. Вертолеты военные ви зможете побачити різних видів..
Якщо раніше вертоліт був самим беззахисним повітряним апаратом, то зараз бойовий вертоліт збити дуже важко .
Його очевидні переваги – малий розмір і рухливість . Бойові вертольоти можуть бути так важко впіймати цілями, наприклад, «Дефендер» має діаметр головного ротора всього трохи більше 8 метрів. Останні моделі «Дефендер» забезпечені прицілом, піднятим над несучим гвинтом і дозволяє вертольоту вражати цілі, самому залишаючись за природним укриттям. Такі прицільні системи все частіше зустрічаються у бойових вертольотів.
Однією з найбільш важливих завдань вертольота не поле бою є десантування військ. Воно виконується машинами, здатними перевозити від відділення до взводу піхоти, що дає максимум мобільності в порівнянні з іншими видами транспорту.
Тільки на початку 1950-х рр . вертоліт отримав визнання як військовий засіб. Здатний діяти в будь-якому місці, він не менш сильно вплинув на способи ведення війни, ніж літак. Але так було не завжди, багато довго сумнівалися у військовій придатності вертольота. На початку 1960-х рр . В’єтнамська війна, що з’явився газотурбінний двигун і безсмертний «Хью» повністю змінили старі уявлення, і тепер ні поважають себе ВВС, ВМС, ні армія не можуть обійтися без цих надзвичайно ефективних машин.
Сьогодні вертольоти звично виконують безліч робіт, від ПЛБ і до раннього попередження і радіоелектронна боротьба. Можливо, найважливішим завданням є десантування і його підтримка. Більше немає необхідності простому солдату марширувати кілька днів, сьогодні вертоліт швидко перенесе його в зону бою не утомленим. Точно так же вертоліт може швидко доставити в будь-яку точку артилерійські засоби підтримки. Тоді артилерія візьме на себе завдання вогневої підтримки сухопутних військ, яку до цього моменту теж виконували десантно-штурмові вертольоти, озброєні гарматами, кулеметами і ракетами класу «повітря-земля». Вертольотами можна так само швидко евакуювати особовий склад і зброю, щоб вже на наступний день використовувати їх в іншому місці. Вертоліт – будь він таким великим, як «Сікорський» СН-53Е «Супер Стелліон», або таким маленьким, як «Белл» ОН-58 «Кайова», по праву може вважатися «підсилювачем потужності».
Багато старі вертольоти давно виконують роль транспортно-десантних, але останнім часом до них додаються модифіковані або нові машини. Серед нових – «Белл» і «Агуста» – спадкоємці двухдвигательного UH-1N, з більшою потужністю і 4-лопатевим гвинтом. Серед інших: європейський ЄП. 101, «Єврокоптер» AS 532 «Кугар» – версія AS 332 «Супер Пума», і AS 555 «Феннек» – версія вертольота «Дофен»; «Міль» Мі-17 – вдосконалена версія Мі-8; «Міль» Мі-26; NH «Індастріз» NH90 і «Сікорський» S-72.