Valve опублікувала офіційне відео з розбиранням steam deck (відео)

53

Наближення старту продажу компактної ігрової консолі steam deck викликає непідробний інтерес до майбутнього пристрою з боку шанувальників комп’ютерних ігор. Задовольнити цікавість користувачів допоможе відео, розміщене на офіційному youtube каналі компанії valve, в якому представлений докладний процес розбирання пристрою, призначеного для розробників.

В описі до відео розробники valve відзначають, що одним з найбільш поширених запитань про консолі steam deck є питання про внутрішні компоненти і можливості їх самостійної заміни або оновлення. Інженери valve відзначають, що незважаючи на гадану простоту процесу розбирання, вони настійно не рекомендують робити це самостійно і радять залучати до цього процесу професіоналів.

Процес розбирання починається зі зняття задньої кришки steam deck, закріпленої вісьмома гвинтами. В ході демонтажу фахівець зазначає, що в разі самостійного розбирання можливе пошкодження акумулятора, що згодом може привести до загоряння. Також експерт вказує на небезпеку статичної електрики, яка може пошкодити будь-яку з деталей steam deck і вивести консоль з ладу.

Після демонтажу задньої кришки можна приступати до зняття стіка, закріпленого трьома гвинтами і з’єднаного з невеликою платою. Для від’єднання розташованого в правій частині пристрою ssd накопичувача слід зняти металевий захисний екран, роз’єднати його з акумулятором і відкрутити один гвинт.

На цьому етапі представник valve зазначає, що використання ssd накопичувачів від сторонніх виробників може привести до надмірного споживання енергії і перегріву батареї, що згодом знизить ресурс акумулятора.

В ході розбирання фахівець також зазначив, що на відео показаний інженерний прототип для розробників, і в серійній моделі steam deck деякі компоненти можуть бути іншими. Офіційний продаж компактної консолі steam deck стартує в грудні 2021 року в сша, канаді, єс і великобританії. В інших регіонах приставку можна буде придбати вже в 2022 році.