Сухий вентильований фасад з ефективними утеплювачами

7-31-2018


Приватний будинок повинен бути утепленим так, щоб його сумарні тепловтрати не перевищували встановлені нормативом. В цьому зацікавлений власник, щоб уникнути серйозних зайвих грошових витрат. У проекті будинку повинно бути зазначено економічно доцільне утеплення всіх конструкцій і інші заходи, спрямовані на теплозбереження вентилируемый фасад харьков

Але якщо проекту немає, тоді користувачі можуть в приватному порядку забезпечити конструкції будинку достатньої теплоізоляцією, щоб їх опір теплопередачі було не нижче нормативних вимог. Що досягається головним чином застосуванням утеплювача достатньої товщини.

Виникає питання, – як ефективно, надійно утеплити стіни будинку, щоб вони завжди залишалися сухими? Адже як відомо, в точці роси пар виходить з дому буде конденсуватися…

Що дає застосування вентильованого фасаду
Найбільш ефективною схемою утеплення є вентильований фасад. Де утеплювач постійно провітрюється струменем повітря, який рухається по зазору між ним і фасадної обробкою.

При цьому утеплювач залишається сухим і не намокає при конденсації парів, так як вологість мінімальна і точка роси досить низька.
Загальна схема вентильованого фасаду
Схемою досягаються такі переваги.
Монтаж тільки з сухими процесами. Можливий демонтаж, переробка, легка заміна утеплювача, після закінчення строку його придатності чи заміна фасадних оздоблювальних панелей.

Забезпечується мінімальна вологість стіни і утеплювального шару (суха конструкція), тому у матеріалів найбільший термін служби і найбільші теплозберігаючі якості.

Ефективно запобігає вплив на несучі конструкції і
утеплювач опадів, їх замочування.

Забезпечується краще проходження пари крізь стіни, шар утеплювача не створює істотної перешкоди руху пари і повітропроникності. Конструкція залишається “дихаючої”.

Є можливість облаштування сухого вентильованого фасаду на нерівних стінах, за рахунок податливості самого утеплювача, без їх дорогого вирівнювання, що в окремих випадках дає досить суттєву економічну вигоду.

Мінеральна вата кріпиться на стіну тарілчастими дюбелями

Типова конструкція ефективного сухого утеплення
На стіні закріплюються підвіси для направляючих, потім кріпляться самі напрямні для зовнішньої обробки, а під ними розташовується шар утеплювача.

Товщина вентиляционого зазору, для сушіння утеплювача, задається фактично товщиною металевих направляючих – 40 – 50 мм.

Краще застосувати спеціальну систему підвіски зі стійких до корозії матеріалів, призначену для системи вентильованого фасаду.

Але можливе створення довговічної конструкції за допомогою дерев’яних висушених і оброблених антисептиками брусів.

Перший ряд горизонтальної обрешітки кріпиться безпосередньо до стіни. Потім вертикальної латами забезпечується вентиляційний зазор в 40 мм. Недолік – наявність містків холоду, зниження ефективності з-за присутності дерева.

Більш ускладнений і дорогий варіант, позбавлений цих недоліків – горизонтальна обрешетка і вертикальна решетування під утеплювачі, зверху ще бруси для створення вентиляційного зазору.

Робити обрешітку з спеціальних металевих елементів, або з спеціально обробленої сухого дерева – рішення швидше за економічної доцільності.
Економ варіант – застосувати звичайні підвіси і профілю СД для перегородок і підвісних систем за умови застосування легких зовнішніх панелей.
Утеплювачі для вентильованого фасаду
Єдиним доцільним утеплювачем для системи вентильований фасад залишалася мінеральна вата, – володіє найвищою паропроникністю і тому забезпечує ефективне осушення стіни.
Але зразки вати щільністю до 80 кг/м куб легко продуваються повітрям, внаслідок чого ефективність утеплення різко падає. Тому в системі потрібно використовувати спеціальні плити з вітрозахисним покриттям, або двошарову укладання – знизу більш дешевий основний шар з вати низької щільності, зверху – не продуваються і не выветриваемые за рознесення мікропилу, дорогі, але тонкі плити.