Сальвадор стає першою країною, яка прийняла біткоіни в якості офіційної валюти

49

З сьогоднішнього дня біткоіни є офіційною валютою сальвадора поряд з доларом сша, після того як ця центральноамериканська країна стала першою, яка прийняла криптовалюта в якості законного платіжного засобу. За три хвилини до півночі за місцевим часом президент країни наїд букеле написав у твіттері, що країна збирається “увійти в історію” цим кроком, після того як раніше підтвердив, що придбав 400 біткойнів, що еквівалентно приблизно 20,9 млн доларів сша за сьогоднішніми цінами.

Прихильники цього кроку стверджують, що мігрантам буде дешевше і простіше відправляти гроші додому в сальвадор, що дуже важливо, враховуючи, що такі грошові перекази складають більше 24% валового внутрішнього продукту країни, згідно з даними світового банку. Є також надії, що цей крок може поліпшити доступ громадян до фінансових послуг. Генеральний директор strike, компанії цифрового фінансування, яка допомагала в логістиці нового закону, повідомив, що більше 70% “активного населення” країни в даний час не мають банківського рахунку.

3 minutos para hacer historia.in 3 minutes, we make history.# bitcoinday # btc

— nayibbukele (@nayibbukele) september 7, 2021

Сальвадор готувався до підтримки криптовалюти протягом декількох місяців. У серпні по всій країні почали встановлювати 200 банкоматів, в яких громадяни можуть здійснювати обміни між двома офіційними валютами країни. Також був запущений власний цифровий гаманець під назвою “chivo”, який надає користувачам $30 в перерахунку на біткоіни для заохочення прийняття криптовалюта.

Але є побоювання, що прийняття такої історично нестабільної валюти може нашкодити сальвадорцям і поставити під загрозу економічну стабільність. У квітні біткоіни досяг історичного максимуму – понад 60 000 доларів сша, а потім влітку втратив майже половину своєї вартості в результаті обвалу. Закон сприяв рішенню рейтингового агентства moody’s знизити борговий рейтинг сальвадора, а мвф також попередив про його потенційно дестабілізуючий вплив.

Закон означає, що громадяни зможуть платити податки в біткойнах, а магазини зможуть виставляти ціни в цифровій валюті. Гроші, що обмінюються на цю валюту, також не будуть обкладатися податком на приріст капіталу. Цей крок робить сальвадор першою країною, яка офіційно має біткоіни на своєму балансі і зберігає його як частину своїх резервів.