Розкриті подробиці про нові графічних процесорах amd radeon “navi 3x «

32

Перший чутки з докладним викладом особливостей графічних процесорів amd radeon» navi 3x” нової архітектури з’явилися ще влітку. Однак зараз в мережі був помічений новий матеріал, опублікований інформатором під ніком greymon55. Він виклав у ньому уточнені дані про майбутні моделі лінійки.

Greymon55 повідомив, що в лінійці amd radeon «navi 3x» може вирости кількість шейдерних процесорів, причому вирости до 50%. Планується також удвічі збільшити обсяг доступної кеш-пам’яті infinity cache.

Очікується, що чіпи navi 31, navi 32 і navi 33 розробляються під нову графічну архітектуру rdna3. Вони прийдуть на зміну процесорам navi 2x, що випускаються по 6-нм нормам.

Топова конфігурація navi 31 включатиме 60 групових процесорів (workgroup processors, wgp), що несуть в цілому 120 обчислювальних блоків. До складу кожного cu, як і раніше, увійдуть 64 потокових процесора. Це дозволяє оцінити обчислювальну потужність топової моделі navi 31-набір з 7680 потокових процесорів. За цим параметром можливості navi 31 перевершують navi 21 на 50%.

Кристал navi 32 отримає 40 групових процесорів wgp. Кількість шейдерних процесорів складе, відповідно, 5120 штук – саме стільки було у navi 21. Модель navi 33, початкова в лінійці за доступною обчислювальної потужності, матиме 16 групових процесорів wgp або 2048 шейдерів.

Обсяг кеш-пам’яті 3d infinity cache збільшиться вдвічі: 256 мбайт для navi 31, 192 мбайт для navi 32 і 64 мбайт для navi 33.

Цікаво те, що розмір пам’яті і ширина шини передачі даних не змінилися, хоча amd буде використовувати більш швидку пам’ять gddr6.

Раніше редакція thg.ru опублікувала огляд кращих відеокарт для ігор . Вибрати кращу відеокарту для ігор непросто – для кого-то кращою може бути найдоступніша відеокарта, для інших найпродуктивніша. Ми намагаємося враховувати всі фактори і публікуємо щомісяця оновлюваний матеріал, в якому намагаємося рекомендувати дійсно кращу відеокарту для ігор в будь – якій ціновій категорії-від дешевше $100 до топового сегмента. Детальніше про це читайте в статті “краща відеокарта для ігор : поточний аналіз ринку”.

читайте також:

покоління графічних продуктів intel arc druid настане в 2025 році