Робот ameca здатний імітувати міміку людини, але не оснащений штучним інтелектом (відео)

48

Сучасна робототехніка здатна не тільки дивувати людство, але і генерувати проекти, що викликають деякі побоювання. Представлений компанією engineered arts робот ameca продемонстрував унікальні здібності імітувати міміку людини і відтворювати окремі жести. Технологія викликала неоднозначну реакцію спільноти і породила численні коментарі, в тому числі і негативні.

За заявою розробників, всі рухи кінцівок робота ameca, а також зміни міміки попередньо запрограмовані і не є результатом «розумової діяльності» самого робота. Простіше кажучи, робот виконує вказівки розробників і не оснащений штучним інтелектом. Всі рухи ameca, в тому числі послідовні, запрограмовані з використанням мови python. Робот має здатність цілком природно рухати руками і ворушити пальцями, висловлювати здивування очима і морщити лоб.

Демонстраційний ролик з роботом-гуманоїдом розміщений на офіційному youtube каналі компанії engineered arts і за кілька днів зібрав понад 1,5 млн переглядів і 17 тисяч лайків. Тим часом у twitter проект викликав багато суперечок і неоднозначних коментарів.

Так сценарист “термінатора«, що описує повстання людиноподібних роботів, маттсон томлін просто і нехитро сказав» ні” нової технології.

Спортсмен, що займається американським футболом, чейсі ставер нагадав про численні кінофільми, в яких створення роботів-гуманоїдів призводило до катастрофічних наслідків для людства.

Однак більшість користувачів в цілому позитивно поставилися до ameca. При цьому зазначалося, що всі дії робота контролюються програмістами, а жести і міміка ameca є результатом роботи програми, написаної людиною.