Raspberry pi оголосила про перше в історії підвищення цін через брак компонентів

22

Генеральний директор raspberry pi ебен аптон оголосив про перше в історії компанії підвищення цін, і все через глобальний дефіцит компонентів, викликаного пандемією covid-19. Незважаючи на те, що в цьому році raspberry pi може виробити до 7 мільйонів пристроїв, що відповідає минулорічному показнику, компанії скуповують більше компонентів, ніж раніше, щоб забезпечити можливість створення своїх продуктів. В результаті raspberry pi zero і варіант raspberry pi 4 з 2 гб пам’яті виявилися в дефіциті.

Щоб вирішити цю проблему, виробник повертає ціну на raspberry pi 4 з 2 гб до $45. Модель дебютувала за цією ціною, але raspberry pi знизила її до $35 в 2020 році, щоб замінити аналог з 1 гб, який був знятий з виробництва. За словами аптона, зростання цін на компоненти, необхідні для виробництва плат, означає, що продаж 2 гб pi 4 за 35 доларів більше не є економічно доцільним, тому компанія тимчасово повертає стару ціну. Вона також знову пропонує варіант з 1 гб за 35 доларів, щоб дати покупцям ще одну опцію на вибір.

У своєму повідомленні аптон пояснив, що проблема найбільше торкнеться продукти, побудовані на 40-нм кремнії. Оскільки компанія повинна грамотно розподіляти компоненти, вона вирішила віддати пріоритет compute module 3, compute module 3+ і raspberry pi 3b, а raspberry pi 3b+ скасувати. Тепер компанія закликає промислових користувачів raspberry pi 3b + використовувати замість нього варіант raspberry pi 4 з 1 гб пам’яті.

Генеральний директор заявив, що ці зміни носять тимчасовий характер і що зміни в ціноутворенні не змусять себе чекати. “у міру того, як глобальні проблеми з ланцюжком поставок будуть зменшуватися, ми будемо продовжувати розглядати це питання, і ми хочемо повернути ціни на колишній рівень так швидко, як тільки зможемо”, – написав він. Тим не менш, компанія очікує, що проблеми з ланцюжком поставок збережуться протягом усього 2022 року.