Пишемо диплом або як вибрати тему і наукового керівника?

12-11-2017

Дипломна робота – це фінальний етап в отриманні вищої освіти. Щоб закінчити ВУЗ, потрібно успішно написати диплом і захистити, а для цього необхідно вибрати потрібну тему і правильного наукового керівника.
По-перше, не затягуйте з початком роботи над дипломом. Якщо всі роки навчання у вас була одна сфера наукових інтересів, то вам буде простіше визначитися фінальним студентським дослідженням, ніж вашим однокурсникам. І тим не менш, вам доведеться попрацювати, щоб сформулювати тему диплома, в якій ви об’єднаєте всі ваші попередні праці. Для цього вам варто звернутися до наукового керівника, з яким ви працювали весь цей час над написанням курсових.Хочу порекомендувати http://mos-diplom.com

Не ускладнюйте життя дипломника

Якщо у вас немає ні наукового керівника, ні сфери наукових інтересів, намагайтеся брати найбільш вивчені теми, по яким досить легко знайти літературу та матеріал в бібліотеках чи інтернеті. Наприклад, якщо ви студент історичного факультету і всі роки навчання ви так і не визначилися з коханим періодом і регіоном, не варто на останньому курсі вибирати для дослідження середньовічні ірландські казки, яких в перекладі на російську вдень з вогнем не знайдеш. Візьміть, приміром, інквізицію – по ній гігантська кількість літератури, яка в тому числі є і в інтернеті.

Правда, у вас виникне інше питання – як обґрунтувати наукову актуальність роботи на таку поширену тему. Варто все ж зазначити, що ви пишете не кандидатську дисертацію, а всього лише диплом, ну або бакалаврську чи магістерську дисертацію, тому комісія навряд чи буде вимагати від вас великих відкриттів. Ваше завдання – продемонструвати, що ви вмієте користуватися джерелами, літературою і володієте навичками аналізу. Тому слід показати ці вміння у пошуку літератури для диплома. Просто прочитайте, що писали до вас, та по ходу вивчення досліджень вам обов’язково прийде на розум що-небудь вартісне.

Актуальність дипломної роботи – завжди добре?

як написати диплом

Напевно у вас з’явиться спокуса взяти остроактуальную тему для диплома. Наприклад, радикальний ісламізм, відносини з Україною або дослідження Марса (в залежності від вашої спеціальності). Не варто цього робити, якщо не впевнені в тому, що зможете блискуче захистити вашу роботу.

Дослідження на тему, яку обговорює весь світ, викликає особливий інтерес у комісії, і на вас посипатися незліченна кількість питань. Ви впевнені, що зможете вивчити проблему настільки глибокого, щоб відповісти на всі каверзні запитання кандидатів і докторів наук? Тоді дерзайте.

Однак, якщо ви затягнули з вибором теми, і на написання диплому у вас залишилося зовсім мало часу, краще вибрати менш гостру проблему для дослідження. Крім того, захищаючи диплом на дуже актуальну тему, ви ризикуєте нарватися на опонента з політичними поглядами, протилежні вашим.

Строгий науковий керівник – половина успіху!

Приблизно визначившись з тим, що вам би хотілось дослідити, приступайте до пошуків наукового керівника. В ідеалі, потрібно вибирати викладача, який максимально розбирається у вашій темі. Однак, тут є складнощі. Такий викладач може бути геніальним вченим, але зовсім незацікавленим викладачем. У підсумку, вашою роботою ви будете займатися цілком і повністю самостійно, що навряд чи призведе до відмінних результатів.

Якщо ви хочете отримати відмінно і рекомендації до вступу до магістратури або аспірантури, вибирайте найбільш суворого і вимогливого керівника. Звичайно, ви будете приречені на безсонні ночі і регулярні переписування своєї роботи, але зате результат буде вище всяких похвал. Якщо ж ви просто хочете написати добротну роботу і отримати заслужену четвірку, вибирайте наукові керівники нестрогого і лояльного до вас викладача. Шедевра у вас, може, і не вийде, зате ви отримаєте максимум допомоги у написанні диплому.