Проект OLPC анонсував ноутбук XO 2.0

408

Проект OLPC оприлюднив плани по розробці нової версії бюджетного ноутбука XO для країн, що розвиваються. Нова система буде виконана у форм-факторі сенсорного планшета з двома широкоформатними сенсорними екранами 16:9 і без клавіатури. Очікується, що комп’ютер з’явиться до 2010 року і буде коштувати всього 75 доларів.


Проект OLPC анонсував ноутбук XO 2.0

Однак сторонні експерти говорять про низку складнощів з реалізацією проекту за такою низькою ціною. В OLPC кажуть, що всі складнощі з реалізацією першої версії врахували і не повторять їх в подальшому.

Ніколас Негропонте, виконавчий директор OLPC, говорить, що саме у ці дні починається основна робота, пов’язана з виробництвом пристрою XO 2.0 Він зазначає, що нова версія буде докорінно відрізнятися від класичного XO і за своїм зовнішнім виглядом не буде схожа ні на XO 1, ні на традиційні ноутбуки взагалі.

Як і попередня модель, XO 2.0 буде володіти підвищеною стійкістю до ударів, пилу і вологи, а екран пристрою буде виконаний за технологією, яка дозволить їм користуватися навіть у випадку попадання прямого сонячного світла на його поверхню.

Першу версію пристрою Негропонте назвав “абсолютно незрілої” з-за чого XO зіткнулася з серйозними проблемами як при виробництві, так і при збуті ноутбуків. Продаж XO 1 почалася з листопада 2007 року, тоді ж уряд Уругваю оголосило про закупівлю 250 000 таких машин, крім того уряд Уругваю також не виключає можливості закупівлі ще 300 000 таких машин в 2009 році, щоб тоді забезпечити ноутбуком кожного учня в країні.

Також взяти участь у даній програмі має намір і уряд США, яке закупить 250 000 ноутбуків XO для їх подальшої відправки в Камбоджу, Руанди і Гаїті. Про плани щодо купівлі XO також оголосили і влада Перу і уряд Лівії, в Італії мають намір купити 50 000 ноутбуків, щоб передати їх в освітні установи Ефіопії. Ще 20 000 XO планують придбати і влада Монголії. Однак для того, щоб цей проект окупився, у всьому світі необхідно продати близько 10 млн ноутбуків.

Щоб якось підняти попит, у грудні 2007 року в США стартувала благодійна програма Give One Get One (Один віддай, один отримай), в рамках якої жителям США, як промислово-розвиненої країни, запропоновано купити 1 ноутбук за ціною двох, для того, щоб другий був безкоштовно відправлений дитині в одну з країн третього світу.

Спочатку творці проекту планували продавати ноутбук ХО, побудований на базі процесора AMD Geode, 128 Мб оперативної пам’яті, 512 Мб флеш-пам’яті, контролера WiFi і 7,5-дюймового дисплея з роздільною здатністю 1200 х 900 пікселів, по 100 доларів, однак з-за зростання цін на обладнання підсумкова ціна комп’ютера зросла до 188 доларів, повідомляє Cyber Security.