Помацати життя у всій красі і неподобство — краще, ніж отримати диплом»

1-15-2018

Попрацювати офіціантом в «Макдоналдсі», кур’єром або роздавати листівки. Деякі батьки розглядають сферу обслуговування для майбутнього своїх дітей. Зазвичай вони ж проти коледжів і всього іншого, що здається соромом. Чому робота офіціантом або продавцем може бути краще роботи в офісі — Ольга Романова.Рекомендую http://www.original-diplom.com/

Все своє життя я готувалася до роботи офіціанткою. Коли отримувала ТЕФІ, другу ТЕФІ, коли у мене брали автографи, коли була дружиною рубльовського хлопця. Завжди думала: в такій країні живемо, завтра цього нічого не буде, адже я піду в офіціантки? Так, піду. І проживу і зроблю кар’єру з нуля. Це відкриє мені нові сторони життя і можливості.

Зараз мені 50, і я вже так не думаю. Мабуть, я не зможу конкурувати з 20-30-річними офіціантами. Позикою іншу нішу — компаньйонка, доглядальниця, мемуари можу збацати якісно і недорого. Вже тут я розвернуся і буду королевою доглядальниць. Через рік я відкрию свою компанію доглядальниць, через три — мої доглядальниці захоплять світ.

Коли мені буде 80 — і у 80 я втрачу все, — я, мабуть, подумаю ще раз. Намацаю нішу. Можливо, займуся чимось новим і без краху всього життя. Просто тому, що треба міняти життя.

У мене є знайомий, доктор медичних наук, який отримав алію і виїхав з родиною до Ізраїлю, коли йому було під 50. Він вчив мову, підтверджував свої дипломи — і працював заправником на бензоколонці. А що такого? Та нічого, це еміграція.

А вже якщо ви молоді, розумні і хороші собою — вам тим більше, що дорога в заправники та офіціанти. Не продавайте дешево свої конкурентні переваги. Потрібно почекати і зрозуміти, як себе продати цьому житті максимально дорого. Хто ви? Куди йдете? Що бажаєте? Хто ваші друзі? А вороги? Де ваша ніша? Ви не можете впевнено обрати свій шлях у 16, 17, 20 років — а вас примушують. Звідки можна дізнатися про себе — ви інженер або поет, економіст або юрист, журналіст або геніальний мерчендайзер? Може, у вас помирає винороб або пекар? Або ви мітьте в президенти? Ви філолог чи філософ? Звідки це може знати людина в 17 років, коли і в 40 не всі з цим розбираються?

Читайте також:

Соціалізація з людським обличчям
Ми знаємо, що існують курси, психологи та інші більш чи менш дорогі люди, які допомагають знайти шлях. А я вам ось що скажу: хороший офіціант зустрічає таких людей два десятка за зміну, і вони діляться з ним потаємними знаннями — якщо він хороший офіціант. Хороший продавець гарячих бутербродів рано чи пізно винайде Біг Мак і зіб’є компанію, а заодно стан — якщо вас цікавлять гроші, але це все нудніше, вже повірте. Просто гроші супроводжують успіх, так вже у них, у грошей, прийнято. Лише невмілі женуться за грошима, а не малюють себе з відрізаним вухом, не зв’язуються з поганою компанією декабристів, не беруть кредит на зйомки кіно аматорською камерою про відьму з Блер, не знімають з приятелем гараж, щоб паяти в ньому ЕОМ.

Помацати життя у всій її красі і неподобство — це краще, ніж отримати диплом комерційного факультету, бізнесу, фінансів або туризму.

Влаштувати революцію на кухні і замінити котлети з фаршу в булці на рубане м’ясо — це краще, ніж скачати курсову в інтернеті

А потім підкорити красуню з п’ятьма мовами своїм секретним інгредієнтом (так-так, ти додаєш в котлету каперс!) — а спробуйте, підкорити її завантаженої курсової.

Безумовно, освіта необхідна. Але хто сказав, що воно вам знадобиться, якщо ви не знаєте життя? У Росії, як відомо, є три головних інституту: школа, армія, в’язниця. Вибирайте свій. А можна вибрати інший? Звичайно. Інший, але схожий.

Я б вибрала офіціанта. Ось з барменом потрібно акуратніше — це вже справжня професія, а якщо ні, то вас швидко навчать торгувати з-під поли. Бармен — професія, якщо ти не робиш кримінально караних штучок і вкладаєш у коктейль душу. А офіціант — це час, витрачений на себе. На пошук, комунікації, життєвий досвід і роздуми. Хто не був офіціантом — у того не було часу подумати про себе. Подумав? Ось тепер можна і повчитися. Тепер пора.