Поляки створили роботизовану руку з механічними сухожиллями і гідравлічними м’язами (2 відео)

25

Створення штучних кінцівок, здатних замінити людські руки, є актуальним завданням для сучасної медицини і робототехніки. Польські інженери, які беруть участь в проекті automaton robotics, створили прототип пристрою, що працює на основі принципів функціонування людської руки.

В даний час роботизовані руки і маніпулятори використовують для руху електричні двигуни або гідравлічні приводи. У природі людські кінцівки при русі використовують м’язи, які при скороченні підтягують сухожилля, що рухають через зв’язки руки або ноги людини.

Завданням проекту automaton robotics вже кілька років є створення робота, який би застосовував способи роботи максимально схожі з природним рухом опорно-рухової системи людини. На першому етапі інженери планують створити штучну руку. Представлений недавно прототип пристрою максимально точно імітує природну роботу кисті і передпліччя людської руки.

Створена в лабораторії штучна рука здатна» ворушити “пальцями, здійснювати “захоплення” предметів і змінювати нахил кисті. У рух “механічна рука «приводиться гідравлічними» м’язами” і тросами, що імітують сухожилля руки людини.

При створенні штучних м’язів використовувалася пневматична система, відома як актуатор маккібена, що працює під тиском, створюваним рідиною або повітрям. Роботизовані “м’язи” являють собою герметичні трубки, захищені плетеною обмоткою. Кожна така «м’яз» забезпечена індивідуальним електрогідравлічним клапаном, а рідина в трубки подається за допомогою насоса. Максимальна споживана потужність прототипу руки становить 200 вт при загальній масі 1 кг.

Представлений прототип роботизованої руки automaton robotics покритий напівпрозорим матеріалом, що імітує людську шкіру, через який проглядається механізм штучних м’язів і сухожиль. На відео, опублікованому на офіційному youtube каналі automaton robotics, штучна рука “працює” з гантеллю масою 7 кг.

На сьогоднішній день перед інженерами стоять кілька серйозних завдань. В першу чергу слід забезпечити збільшення потужності захоплення» кисті ” роботизованої руки, значно поступається силі захоплення кисті людини. Актуальними завданнями є також мініатюризація електричного насоса і розробка відповідного програмного забезпечення для управління механічною рукою.

Розробка automaton robotics буде конкурувати з пристроями, створюваними інженерами багатьох компаній по всьому світу. Найбільш цікавим у цій сфері є проект компанії tesla ілона маска, який обіцяв вже наступного року представити прототип людиноподібного робота tesla bot. Також роботу над більш досконалої системи актуатора для «м’яких роботів» на основі електричних моторів і скручують трубок ведуть вчені з сша і гонконгу.