Підлогові газові котли опалення — повний розбір функцій і критеріїв для успішного вибору

5-23-2018

Якщо ви хочете, щоб у вашому гаражі, дачі, заміському будинку або на виробництві було тепло і затишно в будь-який час року, і при цьому якомога менше залежати від будь-яких комунальних служб – придбайте і встановіть котел опалення.
На вітчизняному ринку представлена велика кількість типів цього обладнання, розрізняються один від одного різними характеристиками. Якщо Ви шукаете якісний газовий котел опалення, який прослужить Вам довго , то рекомендую сайт lemax-kotel.ru

В залежності від виду споживаного палива вони можуть бути твердопаливними, газовими, електричними, паровими і дизельними.

За способом розташування вони діляться на два типи – котли підлогові і, більш сучасні і набирають останнім часом популярність настінні.

По виду камери згоряння поділяються на закриті (для рідкого і газового палива) і відкриті (для твердого і газового палива).

За функціональним призначенням – на настінні одноконтурні котли, які використовуються тільки для опалення приміщення та двоконтурні, здатні додатково нагрівати воду для гарячого водопостачання (ГВП).

Щоб не заплутатися у всіх цих різновидах, спробуємо розібратися в більш поширеному підлоговому обладнанні. Побудуємо структуру тексту у вигляді запитань і відповідей.

Чому підлогові котли опалення мають широке поширення?
Відповідь досить проста – монтаж на підлозі практикувався з моменту винаходу перших котлів. Він більш зручний і практичний у тому випадку, коли обладнання встановлюється для обігріву досить великих площ (понад 200 кв. м), а витрата нагрітої води перевищує одну точку водорозбору (місце користування гарячою водою).

Для чого використовують одноконтурний настінний котел?
Якщо ви задумали вирішити лише проблему опалення вашого об’єкта, варто придбати котел підлоговий одноконтурний. Агрегат компактний і має невелику ціну. Звичайно, з його допомогою можна готувати і гарячу воду, але для цього доведеться додатково купувати бойлер (водонагрівач непрямого нагріву), автоматику, яка може керувати цим процесом, і все це доведеться підключати до вашого пристрою.

Підлоговий одноконтурний і двоконтурний газовий котел – принципи роботи
Працює підлоговий двоконтурний газовий котел наступним чином (спрощена схема). Газ подається в закриту камеру котла, де відбувається процес горіння. За допомогою теплообміну нагрівається вода в бойлері або в іншому водному резервуарі. Гаряча вода або накопичується або нагрівається в процесі її подачі споживачеві.
Підлоговий одноконтурний газовий котел працює тільки в режимі нагрівання радіаторів опалення.

Твердопаливні котли підлогові
Якщо пристрій може працювати на дровах, пелетах (спресовані дерев’яні ошурки), вугіллі або торфі, то це і є підлоговий твердопаливний котел.

З якого матеріалу виготовляються котли?
Котел газовий підлоговий чавунний має велику вагу, але більш довговічний і надійний, ніж такий же агрегат з товстостінної сталі, який з часом може прогоріти. Щоб зменшити тепловіддачу всередину приміщення, корпуси ретельно ізолюються.