Огляд asus zenbook 13 (2021)

75

яскравий ультрапортативний ноутбук, який перетинає розрив.

вердикт : asus zenbook 13-це дуже легкий, потужний і яскравий ультрапортативний ноутбук, який працює на базі новітніх процесорів amd ryzen за приголомшливим oled-дисплеєм, але графіка radeon просто не відповідає продуктивності intel iris xe, що змащує враження.

плюси :

мінуси :

 • немає роз’єму для навушників;
 • графіка radeon здає;

Asus zenbook 13 повертається в 2021 році, обладнаний передовими процесорами amd ryzen 5000 series, а також обладнаний oled-панеллю з роздільною здатністю full hd, здатною похвалитися чудовими, яскравими кольорами. І поки продуктивність процесора хороша, графіка radeon поступається в продуктивності intel iris xe. Разом з тим ми втратили підтримку thunderbolt 4, а відсутність роз’єму для навушників означає, що обмеження заважають ноутбуку стати по-справжньому чудовим.

Це зовсім не означає, що перед вами не один з кращих ультрабуків на ринку, це саме так. Завдяки чудовому дизайну і легкому корпусу яскравого oled-дисплея з яскравістю 400 ніт, це один з найкрасивіших ультрабуків, серед dell xps 13 і apple macbook air m1 (2020). І ще ультрабук набагато легше цієї парочки, поступаючись тільки найлегшим ноутбукам на ринку, серед яких lenovo thinkpad x1 nano.

Що стосується продуктивності процесорів amd ryzen 5000, вони счітаетсянаіболее здатними в категорії багатозадачності, що особливо важливо дляобразовательних і робочих цілей, а також для тих, хто звик завантажувати многовкладок в google chrome(16 гб озу цьому сприяють. Zenbook13 спотикається, коли навантаження лягає на графічну складову, оскільки інтегрована графіка amd radeon недостатньо здатна, щоб конкурувати з інтегрованою графікою intel iris xe.

Де asus zenbook13 дійсно перевершує своїх конкурентів, так це в категорії автономноїроботи, в основному завдяки величезному акумулятору на 67 вт / год, якийпрацює на годинник довше, ніж деякі з головних конкурентів, включаючи xps 13.

Тим не менш, zenbook 13 постраждав від деяких недоліків, які не можна залишити без уваги, наприклад, відсутність підтримки thunderbolt 4 або відсутності роз’єму длянаушників 3,5 мм, що змушує нас використовувати один з небагатьох usb-портів для подключеніягарнітури або підключатися по bluetooth.клавіатура і тачпад можуть бути занадто тісними для деяких, хоча це вже несамая велика проблема.

І поки всі ці проблеми дещо стримують zenbook 13 – а некоторыемогут бути серйозною перешкодою – якщо під рукою є пара беспроводныхнаушников, а потреби в передовій інтегрованій графіці немає, вам обязательностоит звернути увагу на новий asus zenbook 13.

(зображення надано: future)

Ціни та конфігурації

Ось конфігурація asus zenbook 13 з нашого огляду:

 • процесор : amd ryzen 7 5800u;
 • графіка : amd radeon;
 • оперативна пам’ять : 16 гб;
 • екран : 13,3-дюймовий oled (1080p) , 400 ніт;
 • вбудована пам’ять : 1 тб ssd pcie;
 • порти : x1 usb – a 3.2 gen 1, x2 usb-c 3.2 gen 2, x1 hdmi 2.1, microsd;
 • підключення : wi-fi 6, bluetooth 5.0;
 • камера : іч-камера на 720р;
 • вага : 1,14 кг;
 • розмір (ш х г х в) : 304 х 203 х 13,9 мм;
 • акумулятор : 67 втч;

Asus zenbook13 (2021) вже доступний у продажу за 749$ (56000р + пдв). На жаль, зараз 13-дюймова модель ультрабука може бути недоступна у всіх регіонах, але найближчою моделлю стає asus zenbook 14 (um425).

Є також кілька версій zenbook 13 на базі процесорів intel, ми не тестували це, тому ми не зможемо обговорювати їх продуктивність пліч-о-пліч з ryzen 5000 series.

Дизайн

Дизайн asus zenbook13 безумовно стає однією з видатних особливостей ультрабука. Толщінойвсего 13,9 мм при вазі 1,14 кг – перед вами надзвичайно легкий ультрабук.

(зображення надано: future)

Алюмінієвий корпус покладається на гладкий матовийметалічний дизайн на кришці, доповнений логотипом asus, штампованим з деяким зміщенням від центру на передній панелі. Це ні в якому разі не витвір мистецтва,але це не та машина, яку вам буде ніяково дістати з рюкзака на публіці.

(зображення надано: future)

Клавіатура від краю до краю здалася нам досить зручною, але ми заробляємо на життя друкуючи. Ми безумовно можемо уявити, какнекоторие користувачі знайдуть розкладку занадто тісною, а тачпад безумовно нетакой чуйний або зручний, як на xps 13.

(зображення надано: future)

Одна річ, яка безумовно допомагає, полягає в тому, що клавіатура піднімається до користувача, коли ви повністю відкидаєте екран, що робить друк на ноутбуці набагато приємнішим.

(зображення надано: future)

Що стосується портів, є два порти usb type-c, usb type-a, выходнойhdmi 2.0 і слот microsd. Ви могли б помітити відсутність роз’єму для навушників, який, чесно кажучи, ми б розміняли наслот для карт microsd.

Ми не готові назвати його «творчою робочою станцією»,тому наявність мультимедіа-слота, зазвичай використовуваного для фотографій ілізапісанного звуку, навряд чи отримає настільки ж широке застосування, як і роз’ємдля навушників.

(зображення надано: future)

Тим більше, що динаміки звучать вниз. Це означає, що, розташувавши zenbook 13 на чомусь, крім твердої поверхні столу, ви можете заглушити звук.

Але це не найгірші динаміки на ноутбуці, що нам доводилося чути, враховуючи їх конфігурацію. В рамках огляду ми запускалінесколько фільмів, встановлюючи динаміки на 50% від максимальної гучності, якісно заповнюючи невелику однокімнатну квартиру.

(зображення надано: future)

Продуктивність

Ось як asus zenbook13 (2021) працював на тестах нашого огляду:

 • geekbench 5 : 1415 ( одноядерний ) | 6824 ( багатоядерний );
 • cinebench r23 : 7773;
 • pcmark 10 home : 5963;
 • 3dmark night raid : 13305 | firestrike : 3277 | time spy : 1306;
 • blender fishy cat : 7 хвилин 8 секунд;
 • classroom : 13 хвилин 44 секунди;
 • час роботи (pcmark 10): 13 годин 50 хвилин;
 • час автономної роботи (відео-тест): 9 годин 9 хвилин;

Продуктивність asus zenbook 13 неоднозначна. З одного боку, проізводітельностьпроцесора вмочає в воду конкуруючі процесори intel core i7, серед яких core i7-1165g7 в області многоядернойпроізводітельності, хоча він поступається з точки зору одноядернойпроізводітельності.

Це типово для процесорів amd, які, як правило, лучшесправляются з багатозадачністю, ніж intel, але поступаються в особливо інтенсивних додатках, коториетребуют високої одноядерної продуктивності, серед яких ігри ілікодірованіе відео. На щастя, ви не повинні використовувати тонкий ноутбук дляподібних завдань, тому багатоядерна продуктивність, безумовно, є більш актуальною для загального використання та продуктивної роботи.

Ще одна область, в якій zenbook 13 трохи поступається — – це продуктивність графіки. Інтегрована графіка amd radeon прошладолгий шлях, але його виявилося недостатньо, щоб вийти на рівень intel iris xe. У наших тестах 3dmark ryzen 7 5800u помітно відсталот core i7-1165g7 в xps 13 і razer book 13.

Проте, враховуючи, що це ультрабук, ми не очікували великих досягнень з точки зору графіки. Тим не менш, ми хотіли б, щоб графіка amd radeon стала більш конкурентоспроможною в порівнянні з intel. Може бути, наступного року.

Час автономної роботи

Час автономної роботи asus zenbook 13 є головним досягненням ультрабука arm, і навіть тоді, коли zenbook 13 поступився macbook air m1 пару годин, його результаточень хороший — 9 годин 9 хвилин в нашому відео-тесті hd-формату проти 11 годин і 15 хвилин air.

У нашому тесті акумулятора pcmark 10 zenbook 13 показав середній результат в14 годин (13: 50, якщо бути точними), при цьому найкоротший результат составіл11 годин 30 хвилин, а максимальний – 16 годин 23 хвилини. У гіршому випадку zenbook 13 поступається xps 13 зовсім небагато, відпрацювавши 11 годин 30 хвилин проти 11 годин 47 хвилин xps 13, а в кращому випадку він працює нап’ять годин довше.

Зайве говорити, що це дуже вражаючий результат, хоча і не надто дивовижний, враховуючи великий акумулятор на 67 втч всередині zenbook 13.

Веб-камераІ мікрофон

Веб-камера 720р на asus zenbook 13 здається чимось стандартним для веб-камери. Враховуючи, наскільки вони стали частиною життя кожної людини в 2020 році, ми хотіли б побачити камеру більш високої якості, але zenbook 13 – далеко не єдина проблема в цьому відношенні. На щастя, є перемикач конфіденційності, який вимикає камеру. Це не фізичний затвор, але це краще, ніж взагалі мати перемикач.

Якість мікрофона в цілому була відмінною, а наші колеги чули нас голосно і чітко під час зустрічей. Ми провели кілька співбесід по роботі, які пройшли просто відмінно.

Огляд asus zenbook 13 (2021): підводячи підсумки

(зображення надано: future)

купуйте, якщо…

вам потрібен чемпіон в області багатозадачності . Процесори amd ryzen 5000 настільки хороші, наскільки це можливо, коли мова йде про універсальні багатозадачних процесах і продуктивності.

вам потрібен відмінний час автономної роботи . Asus zenbook 13 має один з кращих показників часу автономної роботи в класі ноутбуків, відомих винятковим часом автономної роботи.

вам потрібен найбільш портативний ноутбук . Цей неймовірно тонкий ультрабук важить тільки 1,14 кг, а тому є більш портативним, ніж більшість його конкурентів.

Не купуйте, якщо…

вам потрібно більше, ніж 1080р . Oled-панель asus zenbook 13 чудова, але обмежена роздільною здатністю 1080р із співвідношенням сторін 16:9, а не 3:2.

у вас немає bluetooth-гарнітури . Без роз’єму для навушників вам буде потрібно usb-або bluetooth-гарнітура, якщо ви хочете, щоб все залишалося тихо і / або конфіденційністю.

вам потрібна якісна графіка . Не дозволяйте чудовому oled-дисплею ввести вас в оману, це не той ультрабук, який зможе виконувати важку графічну роботу, як редагування відео або 3d-рендеринг.

Це найкращі ноутбуки року.