Новий рекорд: apple вже коштує більше $2.8 трильйонів

31

У 2018 році apple стала першою технологічною компанією з ринковою вартістю більше 1 трильйона доларів, в минулому році капіталізація підвищилася до 2 трильйонів доларів, а три місяці тому apple стала першою компанією в історії сша, ринкова капіталізація якої досягла позначки в 2.5 трильйона доларів. Тепер виробник встановив новий рекорд, діставшись до 2.8 трильйонів.

Скільки?

На момент закриття торгів у вівторок ціна акцій apple зросла на 3,54% до 171,18 долара, що є новим максимумом. В результаті ринкова капіталізація apple склала більше 2.88 трильйонів доларів. При цьому morgan stanley підвищив цільову ціну акцій apple до 200 доларів.

Зростання вартості акцій може бути пов’язане зі збільшенням на 30% плану з постачання продукції. Згідно з попередніми звітами, джерела з південнокорейської індустрії комплектуючих заявили, що apple оголосила про збільшення поставок iphone на 30% в першій половині 2022 року. Таким чином, загальні щорічні поставки iphone вперше перевищать 300 мільйонів одиниць.

За наявними даними, виробництво лінійки iphone 13 з вересня по жовтень цього року відстає приблизно на 20% від запланованого. Тому компанії довелося знизити загальний план виробництва iphone 13 з 95 мільйонів до 85 мільйонів. Щоб впоратися з проблемами ланцюжка поставок, apple скоротила виробничі потужності ipad і старих iphone.

Нагадаємо, в наступному році очікується випуск не тільки сімейства iphone 14, але і доступного iphone se 3, який повинен дебютувати в кінці першого кварталу наступного року. Аналітики вважають, що цей пристрій принесе продажам apple 25-30 мільйонів одиниць.