Нова Mercedes-Benz Actros проїхала без зупинки 10 тис. км

503

Компанія Daimler AG працює над тим, щоб вироблені нею вантажні автомобілі споживали менше палива і викидали в навколишнє середовище менше шкідливих речовин.

Одним із прикладів успіху компанії, досягнутого в цьому напрямку, стала нова модель Mercedes-Benz Actros, оснащена дизельним двигуном з системою нейтралізації відпрацьованих газів BlueTec, яка нещодавно продемонструвала на випробувальному полігоні Prototipo Testing в містечку Нардо на півдні Італії, які результати може показати в ідеальних умовах технічно сучасний вантажний автомобіль.

В ході випробувань, що включають в себе невпинний пробіг на більш, ніж 10 тис. км при середній швидкості 80 км/год, споживання палива новим вантажним автомобілем Actros склало приблизно 20 літрів на 100 кілометрів, а обсяг викидів – 20 грам CO2 на тонно-кілометр. Якщо розглядати ці результати з точки зору еквівалентної тягової здібності, стає очевидно, що концепція «автомобіля, що працює на 1 літрі палива» вже стала реальністю в секторі автомобілів для вантажних перевезень.

Споживання палива в обсязі приблизно 20 літрів на 100 кілометрів відповідає менш ніж одному літру на тонну корисного вантажу, або точніше 0,8 л при масі корисного вантажу, що дорівнює 25 тоннам, на 100 кілометрів. Викиди CO2 також виявилися дуже низькими – витрата 20 літрів дизельного палива на 100 кілометрів пробігу відповідав лише 21 г/т-км викидів CO2, що може вважатися новим рекордним показником. Обсяг викидів CO2 на тонну корисного вантажу й кілометр (г/т-км), що вимірюється в грамах, є основним контрольним значенням для вантажного транспорту. «Автомобіль, що працює на одному літрі палива», про який багато говорили і який ніхто не бачив, який має обсяг викидів, рівний 53 г/т-км, навряд чи може зрівнятися з моделлю Actros, навіть за показниками середнього споживання при звичайних умовах. Кажучи іншими словами, на сьогоднішній день «35-літровий вантажівка» у набагато меншою мірою забруднює навколишнє середовище викидами CO2 (37 г/т-км), що широко розрекламований, але так і не продемонстрований «автомобіль, що працює на одному літрі палива» (53 г/т-км). Вантажний автомобіль Mercedes-Benz Actros з вантажопідйомністю 25 тонн корисного вантажу також значно випереджає легкові автомобілі гібридного типу, представлені сьогодні на ринку, оскільки обсяги викидів становлять 297 грам CO2 на т-км.