Nnsa обрало платформу intel для оснащення суперкомп’ютерів нового покоління

42

Національне управління ядерної безпеки (nnsa) міністерства енергетики сша оголосило про вибір платформи intel для оснащення суперкомп’ютерів, призначених для обслуговування об’єктів критично важливої інфраструктури управління. Як повідомляє nnsa, для цих цілей будуть застосовуватися суперкомп’ютери, збудовані на базі процесорів intel xeon scalable нового покоління, відомих під кодовим найменуванням sapphire rapids.

Оновлення парку суперкомп’ютерів проводиться в рамках програми продовження терміну служби критично важливої інфраструктури nnsa. Для оснащення новою технікою ліверморська національна лабораторія nnsa уклала субпідряд з dell technologies, яка буде здійснювати поставки обчислювальних систем на базі intel. Нові суперкомп’ютери будуть розгорнуті в tri-labs nnsa (ліверморська національна лабораторія, в лос-аламоської національної лабораторії і в sandia national laboratories.

Нові системи будуть застосовуватися для створення більш потужних і енергоефективних обчислювальних систем, призначених для вирішення завдань моделювання різних прикладних процесів.

Початкові поставки нових систем заплановані на середину 2022 року і продовжаться до 2025 року. Ці системи замінять існуючі системи asc, поставлені за контрактом в 2015 році в рамках програми cts-1. В недалекому майбутньому вони повинні бути виведені з експлуатації.

Обчислювальні системи, створювані в рамках програми cts-2, будуть включати в себе процесори intel xeon scalable нового покоління з серверами dell emc poweredge наступного покоління. Нові процесори xeon scalable будуть оптимізовані для високопродуктивних обчислювальних робочих навантажень, що передбачають вбудовані засоби для прискорення прикладних завдань, пов’язаних з моделюванням і симуляцією, застосуванням штучного інтелекту і високопродуктивного аналізу даних.

Раніше редакція thg.ru опублікувала огляд кращих процесорів для ігор . Вибрати кращий процесор для ігор непросто – для кого-то кращим може бути найдоступніший процесор, для інших – найпродуктивніший. Ми намагаємося враховувати всі фактори і публікуємо регулярно оновлюваний матеріал, в якому намагаємося рекомендувати дійсно кращий процесор для ігор в будь – якій ціновій категорії-від $100 до топового сегмента. Детальніше про це читайте в статті “кращий процесор для ігор : поточний аналіз ринку”.

читайте також: