На радість любителям всіляких теорій: сша визнали небезпеку мереж 5g

30

Поки в європі всі фрустровані 5g, федеральне управління цивільної авіації сша (faa) попередило, що перешкоди від запланованого використання бездротового спектру 5g представляють ризик для безпеки і можуть привести до втручання в польоти літаків.

Раніше авіаційна промисловість і faa висловлювали стурбованість з приводу потенційних перешкод від 5g для роботи чутливої авіоніки, такої як радіовисотоміри. У відповідь на це оператори at&t і verizon communications в листопаді домовилися відкласти комерційний запуск послуг до 5 січня.

Faa випустило дві директиви щодо перегляду посібників з льотної експлуатації літаків і вертольотів, щоб заборонити деякі операції, що вимагають показань радіовисотоміра при наявності в ефірі сигналів 5g c-band.

В одній з директив говориться, що “небезпечний стан”, викликаний використанням 5g c-band, вимагає негайних дій, оскільки “аномалії радіовисотоміра, не виявлені автоматизованими системами літака або пілота, особливо поблизу землі, можуть привести до втрати здатності безпечно продовжувати політ і приземлятися”.

Faa продовжує переговори з федеральною комісією зв’язку (fcc), білим домом та представниками промисловості про можливі обмеження, які, як очікується, будуть опубліковані в найближчі тижні.

Reuters