Лінійка мобільних процесорів amd ryzen 7000 може включати в себе 16-ядерні чіпи zen4 raphael-h

24

Майже за три місяці до появи лінійки процесорів amd rembrandt на архітектурі zen3 є інформація про виходять після них чіпах raphael і phoenix на архітектурі zen4. За даними інсайдера @nnniceming, який раніше вже ділився конфіденційними відомостями, для ноутбуків amd може представити 16-ядерні процесори на zen4. Інший інсайдер @greymon55 додає, що кодове ім’я цієї лінійки процесорів може бути raphael-h. Вони очікуються в майбутньому році.

Amd raphael будуть являти собою чіпи нового покоління. Для персональних комп’ютерів число ядер поки не називається. Що стосується мобільних варіантів, вони будуть випускатися поряд з apu під кодовим ім’ям phoenix. Чіпи будуть призначатися як для ноутбуків початкового рівня, як і для високопродуктивних моделей.

Чутки дають зрозуміти, що ще більшу продуктивність повинні запропонувати процесори raphael-h. Вони стануть першими для пк з вбудованою графікою rdna2. Це дозволить конкурувати з процесорами intel з вбудованою графікою. Tdp буде перевищувати 95 вт, роблячи ці процесори придатними для ентузіастів. Це можуть бути конкуренти мобільним чіпам alder lake-s. Це 16-ядерні процесори з tdp 45-55 вт.

Майже півтора роки тому з’являлася інформація про ноутбуки на процесорах raphael з tdp 35-65 вт. Ці чіпи вийдуть поряд з ryzen 7000h. Конфігурація ядер поки невідома, але відомо про підтримку оперативної пам’яті ddr5. Чіпи будуть конкурувати з intel raptor lake mobile, які чекають не раніше кінця 2022 року або початку 2023.