Компас у поході

3-21-2019

В давні часи мандрівникам доводилось нелегко, адже ніяких навігацій у смартфонах – тільки сонце та зорі на небі. Проте що ж робити, коли небо затягнуте хмарами і декілька днів погода несприятлива для таких способів орієнтування? Існують також різноманітні шляхи визначення сторін горизонту з допомогою дерев, моху та інших орієнтирів, проте точність їх досить мала.

На щастя, в наші часи людство винайшло чудовий та простий в користуванні інструмент, що стає незамінним у мандрівках – компас Терра Інкогніта. Досить часто туристи-початківці вважають компаси відголосками минулого та користуються лише GPS-навігаторами у смартфонах. Великим мінусом будь якої техніки є те, що вона може розрядитись, зламатись (особливо часто від надмірної вологи), або ж показувати невірні координати, коли втрачається сигнал зі супутником.

Отож, розберемось із принципом роботи компаса. Найпростіший – це магнітна стрілка, що крутиться навколо осі. Пробували піднести два магніти один до одного? Однією стороною вони будуть притягуватись, а іншою відштовхуватись. Принцип роботи компаса точно такий самий: з однієї сторони намагнічена стрілка, а з іншої – планета Земля! Тому стрілка завжди вказує на Північ.

Може бути також компас, заповнений рідиною, тоді стрілка плаває в ній. Такий варіант кращий, коли компас трясеться, наприклад в транспорті. Крім стрілки компас складається з циферблату з позначеними сторонами світу та прозорої поверхні, що захищає цю конструкцію та дозволяє при цьому бачити показники. Часто до компаса приєднують маленьку лінійку та збільшувальне скло, щоб легше читати мапу.

Отже, як ним користуватись: розмістіть горизонтально та зачекайте, доки стрілка перестане гойдатись, а тепер прокрутіть компас так, щоб стрілка вказувала на Північ (або N–North). Власне, вона сама по собі буде вказувати завжди на Північ, ваше завдання тільки розмістити циферблат так, щоб позначки співпали з вказуваним напрямком. Якщо ви користуєтесь мапою, то розстеліть її також горизонтально та поверніть, щоб напрямок на Північ на мапі сходився з тим, який вказує компас.

Хоча досвідчений грибник, наприклад, може користуватись і більш спрощеним варіантом, тобто без мапи: перед початком шляху потрібно встати обличчям до об’єкту (точка відліку, це може бути шосе, річка, поле, залізничні колії тощо) та спиною до початку маршруту та засікти напрямок, допустимо це північний схід. Тож за таким показником будем рухатись, щоб вернутись назад. Відповідно, щоб йти вперед потрібно просуватись у північно-західному напрямку. Такий спосіб орієнтування є менш точним, проте також використовується.

Розібравшись, як користуватись та зрозумівши, що компас у поході річ незамінна – звертайтесь у перевірені досвідом багатьох мандрівників фірмові туристичні магазини Terra Incognita, щоб придбати компаси та інші необхідні товари за розумними цінами. Знайти їх можна за адресами:

  • м. Київ, вул. Гната Хоткевича , 8
  • м. Львів, вул. Пекарська, 26
  • м. Одеса, вул. Ніжинська, 37

Або завітайте на сайт: www.terraincognita.com.ua , де можна переглянути весь перелік товарів та замовити те, що вам потрібно. Якщо сумніваєтесь у виборі – звертайтесь за консультацією за телефонами: +38 098 62 555 74, +38 093 62 555 74 або пишіть на сторінку у Facebook, де вам дадуть відповіді досвідчені у різноманітних походах професіонали.

Вдалих покупок та хороших подорожей!