КІТ АБО ПЕС: кого обрати?

7-9-2018

Якщо власний будинок в один прекрасний момент раптом здався вам недостатньо затишним без теплого пухнастого грудочки, що поспішає назустріч, — значить, пора купувати чотириногого друга. Залишилося визначитися, хто вам потрібен: той, хто оглушливо мурчит, треться об ноги і нервово фиркає, або той, хто гучно гавкає, стукає кігтями по паркету і слинить домочадців радісними поцілунками? Рекомендую вибрати котика на сайті http://cattish.ru/breed/scottish-fold/

Отже, ви в роздумах: купувати хвостатого улюбленця чи ні? Не поспішайте з рішенням. Не потрібно брати в будинок тварина, якщо ви не готові до того, що воно, як будь-яка жива істота, буде хворіти, втомлюватися, хандрити, хникати і вимагати уваги. Ваші очікування можуть значно відрізнятися від реальності: після того, як тиждень ви пограєте зі своїм вихованцем і похвастаетесь друзям, що у вас оселився «про-шалений звір», настане протверезіння. Ви зрозумієте, що додалося не тільки радості, але й клопоту. І відтепер ви не просто господар тварини, ви — відповідальні за чуже життя: тобто зобов’язані не тільки годувати вихованця, а й виховувати його, розважати, стежити за самопочуттям і настроєм. Готові до цієї ролі?

Щоб визначитися, хто саме вам потрібен — кішка або собака — подумайте на дозвіллі ось про що. Якщо вже ви замкнуті, відлюдники, дратуєтеся від бурхливого прояву чужих емоцій, приготуйтеся до того, що собака, обрушивши на вас свою любов, стане сподіватися на взаємність, а саме – чекати підтвердження того, що вона потрібна, її обожнюють. Якщо ви не зможете відповісти своєму собаці взаємністю, велика ймовірність, що він виросте похмурим мізантропом. Однак не думайте, що кішку можна залишити без ласки. Просто, на відміну від собак, коти полюбляють тихе і стримане прояв почуттів. Їх не варто, як собаку, тискати, тріпати за вуха, ерошить їм шерсть і легенько піддягати ногою. Кіт з вдячністю прийме тільки поглажування — всі інші, особливо грубуваті, ласки сприйме як образу і образиться. Зізнайтеся, ви слабовольны, легко піддаєтеся чужому впливу, в особистих і службових стосунках завжди граєте роль веденого, і ніколи — провідного? Тоді подумайте, чи зможете ви стати ватажком для свого пса? Собаки, не в приклад кішкам, сугестивності, піддаються впливу господаря і погоджуються на підпорядкування. Але тільки в тому випадку, якщо відчувають в людині силу і авторитет. Не зумієте переконати пса, що ватажок — ви, а не його дорогоцінна персона, він сяде вам на голову. З кішками в цьому сенсі простіше: вони не тільки не потребують командира, але і самі не прагнуть командувати. Для кота головне, щоб не обмежували його інтереси і бажання, дозволяли йому робити те, що він вважає за потрібне, і не турбували почому дарма.

Прийнято вважати, що кішка — інтроверт, собака — екстраверт. Кішка —егоїстка, одноосібниця, собі на умі. Собака — сорочка-хлопець, душа компанії, не виносить самотності. У кішки нормальна самооцінка, інколи завищена, що переходить в манію величі. Собака — істота яке сумнівається, її самооцінка залежить від того, як подивився господар — ласкаво або зневажливо, і іноді опускається до рівня самознищення. Зоопсихологи —фахівці, що вивчають психологію тварин, сміючись, розповідають про різницю між кішкою і собакою таким чином: «Будь-яка собака впевнена в наступному: « Мій господар мене любить, за мною доглядає, мене годує значить, він і є Бог. На відміну від собак, кішки вважають: «Господар любить мене, доглядає за мною і годує — значить, я і є Бог». Звідси можна зробити деякі висновки: якщо ви людина доброзичливий, любите знаходиться серед людей і оточувати себе людьми, у вас багато приятелів і знайомих, для яких ваш будинок завжди гостинно відкрито, вам буде нескладно ужитися з собакою. Справа в тому, що відкриті, комунікабельні, емоційні люди сприймають собачу відданість, вірність і, в кінцевому підсумку, сильну залежність від господаря з розумінням: вони самі залежать від інших людей. А закритим людям-над синглами, для яких самотність — не покарання, а нагорода, собача відданість здається нав’язливістю і підлабузництвом. Кішка для такої людини — найкращий друг, адже вона по натурі така ж одинак, свято оберігає межі особистого простору. До речі, психологи навіть придумали напівжартівливе поділ на людей собак і людей-кішок, взявши за основу шкали «екстраверсія – інтроверсія», «комунікабельність-замкнутість» і «дистанція «Я та інші». Людина-собака зазвичай так реагує на кішку (тварина): «цій кішці зовсім до мене немає ніякого діла!» А людина-кішка, швидше за все, скаже про собаку: «Вона надто гучна і нав’язлива». Цікавий момент: зоопсихологи помітили, що собаки з ентузіазмом вплутуються в сімейні сцени, будь то скандал або радість. Вони стрибають навколо господарів, голосно гавкають, намагаючись звернути на себе увагу. Кішки намагаються не брати участь в сімейних розборках, воліють тактовно не втручатися в чуже життя. Однак якщо у когось з домочадців трапилася неприємність, або він погано себе почуває, кішка тут як тут: вона лягає поруч або на те місце, де болить, і починає «лікувати». І, що дивно, нерви дійсно заспокоюються, настрій поліпшується.

І ще одна порада. Утримайтеся від покупки «живої іграшки», якщо ваше життя передбачає постійне відсутність і роз’їзди. По-перше, залишився без господаря тварина буде нудьгувати (тут і кішки, і собаки страждають однаково). А по-друге, ви так і не зумієте стати близькими друзями: зміркувавши, що господар — «приходить», пес чи кіт не захочуть прив’язуватися до нього як до рідної людини. Менше любиш — менше плачеш. Спрацює природний інстинкт самозбереження: «Він часто кидає мене, не хочу мучитися». А навіщо вам друг, який не вважає вас близьким?